Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Ankara Matematik Özel Ders

Ankara Matematik Özel Ders

Ankara matematik özel ders denildiğinde ilk aklımıza Matematik öğretmeni Yalçın Algan gelmektedir. 19 yıllık  dershane ve matematik özel ders tecrübesine sahiptir. Özel dersi ek iş olarak değil sadece sınırlı sayıda öğrenciyi kabul ederek tek iş olarak yapmaktadır.

Özel Ders notlarını her öğrenci seviyesine uygun olarak bilgisayar ortamında kendisi hazırlar. Güncel matematik kitaplarını ve Ösym sınav sorularını inceler, konularına göre düzenler ve özel ders notlarına ekler.

Piyasaya yeni çıkan kitaplar alınıp bilgisayar ortamında incelenir. Önemli bulduğumuz konu anlatımı, uzun metinli kurgulayıcı sorular, püf noktaları, kendi tecrübemiz ve yorumumuz ile birleştirip her öğrenci seviyesine uygun word belgesi olarak hazırlanır. Notlarımız üzerinden akıcı bir ders anlatımı sağlanır ve öğrencimize hediye edilir.

ankara matematik özel ders karşılaştırma
Ankara Matematik Özel Ders

Öğrencileriniz size WhatsApp’tan soru sorabilir mi ?

Takıldığınız soru mu oldu günün her saatinde WhatsApp’tan soru sorabilir, hemen cevabını alabilirsiniz. Özel ders verdiğim öğrencilerim sabah 9 akşam 9 arası istedikleri kadar soru sorma hakkına sahiptir.

ankara matematik özel ders whatsapp
Ankara Matematik Özel Ders

Ücretsiz ilk dersiniz den bahseder misiniz ?

Ankara Matematik Özel Ders için ücretsiz ilk görüşme dersimizde;
vergi levhamızı, matematik lisans diplomamızı, öğretmenlik pedagojik formasyon belgemizi, öğrenci koçluğu belgemizi gösteririz. Çünkü, üniversite öğrencileri, mühendisler vs. ek iş olarak özel ders vermektedirler ve sizin paranızı ve öğrencinizin eğitimini riske attığını düşünmemektedirler. Ücretsiz ilk dersimizde diploma ve sertifikalarımı gösteririm. Girecek olduğunuz sınav ile ilgili yayınlanmayan sınav sorularını ve sınav ile ilgili bilgiler veririm. Öğrencimizi test eder öğrencinin temelini ölçerim.

Ankara Matematik Özel Ders ücretsiz ilk tanışma dersimizde;
öğrencinin matematik temelini, sorulara bakış açısını, el pratiğini, kurgulama yapıp yapamadığını, düşündürücü soruları anlayabiliyor mu,
yorum yapabilme becerisini, ölçmek için testimizi beraber çözmeye çalışıyor, iletişim kurma ve öğrencimize en uygun öğrenme modelini test etmeye çalışmaktayım.

Ankara matematik özel ders konusunda amacımız sizi iyi bir sıralamaya girmenizi sağlamaktır.20 yıla yakın dershane ve Ankara Matematik Özel Ders tecrübemizde öğrencilerimizin soru çözerken takıldığı yerleri, neden soruyu çözmeye devam edemediğini, nasıl matematik çalışması gerektiğini, test tekniklerini, sıfırlama tekniğini, turlama tekniğini kullanarak öğretmeyi hedefliyoruz.

Ek iş değil tek iş, 18 Yıllık Dershane ve Özel Ders tecrübesine sahip Yalçın ALGAN son beş yıldır sadece Özel ders vermekteyiz. Belgeli yaşam ve profesyonel öğrenci koçu, öğretmenlik sertifikası ile yüksek lisans ve matematik lisans diplomamızı ilk görüşmemizde size göstermekteyiz. Çünkü bu konuda bir çok matematik öğretmeni olmayan, tecrübesiz, diplomasız özel ders vermeye çalışan, ek iş olarak matematik özel ders vermek isteyen şahıslar vardır. Paranızı ve geleceğinizi riske atmayınız. Yıl içinde sadece 16 tane öğrencimiz olur. Sadece Ankara matematik özel ders öğrencilerimiz ile ilgilenmekte onların başarmaları için tüm enerjimi harcarım. 

Yaklaşık 20 yıla yakın Dershane ve Ankara Matematik özel ders tecrübemizle, öğrencilerimizin takıldığı soruları not ettik, sizin de takılabileceğini düşünerek bu tür yapılan yanlış öğrenmeleri düzeltme amacındayız.  Çünkü bu bilgiler tüm öğrenim hayatı boyunca öğrendiğiniz ezbere bilgilerden oluşmaktadır.
Emin olun bu püf noktalarda siz de takılırsınız. Bu püf noktalar derste anlatılmayacak kadar küçük kavramlardır. Sizi iki seçenek arasında bırakır.
Bunu bir anda sizin toparlayıp düzeltmeniz mümkün olmayabilir.
Bu konuda size yardımcı olacağız.

ankara matematik özel ders soruları

Eğitim Tecrübenizden bahseder misiniz ?

19 yıl Dershane ve Ankara Matematik Özel Ders tecrübesine sahibim. Dershane deneyimimiz boyunca yaptığımız deneme sınavlarından sonra öğrencilerimize sorduk. Bu sınavda hangi eksik olduğunuz yönlerinizi gördünüz. Verilen cevapları tahtaya yazarak aynı hataların yapılmamasını vurguladık. Bu bilgilerimizi de öğrencilerimiz ile paylaşmaktayız.

ankara matematik özel ders
Ankara Matematik Özel Ders

Ankara Matematik Özel Ders çalışma yerimiz, ister evinizde, ister Kızılay’da kendi ofisimizde özel derslerimizi yapabiliriz.

ankara matematik özel ders programı
Ankara Matematik Özel Ders

Sınav soruları yorumumuz, ÖSYM ve MEB’ nın yaptığı sınav sorularını ( Yayınlanan ya da yayınlanmayan ) Lgs, Msü, Tyt, Ayt, Ales, Dgs ve Kpss sınav sorularını da incelemekteyiz. Her yıl yeni müfredatı incelemekteyiz. 

ÖSYM Sınav sorularını incelediğimizde,
Kurgulayıcı, belirleyici, düşündüren, yorumlama, tanımlama, öncül sorulardan oluşan, dikkat gerektiren, muhakeme gücünü ölçen,
mantıksal akıl yürütme yeteneği gerektiren, sorgulayan, analitik düşünme gerektiren, işlem hatalarını ortaya çıkartan, işlem yeteneğini ölçen,
tablo grafik ve sayısal mantık dersleri ile iç içe konu kavratımı yapan, geometrik zeka, görsel hafıza eğitimi, şekiller kullanarak görsel hafızanızı ölçmeye çalışan, okuduğunu anlama, tablo yorumlama, sayısal Mantık kurabilme, grafik bilgisi ölçme, formül çıkartma, geometrik düşünebilme, matematik diline çevirebilme, küçük örnek kurabilme, şekillerin geometrik yapısını anlayabilmesini sağlayan, sadeleştirme yapabilen, el pratiğini hızlandıran ve şıkları profesyonelce hazırlanmış sorular olduğunu görmekteyiz. Biz bunları dikkate alarak Ankara matematik özel ders notlarımızı hazırlamaktayız.

ankara matematik özel ders ösym
Ankara Matematik Özel Ders

Öğrencimize nasıl ders çalışması gerektiği hakkında tavsiyeler ve ödevlendirme çalışmaları yapmaktayız.

Mantıksal Akıl yürütme, Kurgulayıcı eğitim, İşlem hatalarını giderici temellendirme eğitimi, Tablo grafik ve Sayısal Mantık kurabilme,
Geometrik zeka, Görsel Hafıza eğitimi, Ödevlendirme, Profesyonel Öğrenci koçluğu, Matematik Başarı Koçluğu, Sıfırlama tekniği, Yılların tecrübesi ile hazırlanmış ders notlarımız ile öğrencinizi başarıya taşımaktadır.

Her yıl incelediğim binlerce soruları düşündüğümde Öğrencilerin soruyu neden anlayamadığını, soru cümlelerini kurgulama, anlama, soru içindeki soru kökü, şart kısmı ve bilgi kısımlarını ayırt edebilme vs… Soru çözme güçlüğünü yenmeyi öğretmek amacındayız.

Ankara Matematik Özel Ders Kavram Haritalarımız

Öğrencilerimiz ile ders çalışırken bir A4 kağıdına, Konunun ana hatlarını, Formüllerini, Anahtar kelimelerini, Sloganlarını, Önemli yerlerini not ederek konuyu bir kağıda özetliyoruz. Soru çözerken ve deneme sınavlarına girerken bu kavram haritasını tekrar yapmasını sağlıyoruz.

Konular görülmeye başladıkça eski konuların unutulmaması için tarama sınavı, Birkaç konuyu birbirine bağlayan soruları, deneme soruları
ile öğrenilen bilgilerin unutulmamasını sağlamaktayız. Sınava kadar ilgi, Velilerimiz ile bilgi paylaşımı ve Öğrencimizin memnuniyeti, mutluluğu bizim referansımız için önemlidir.

Dershanelerde kayıtlı Öğrenci sayısının az olması, Bu öğrencilerin hepsinin SAYISAL, EŞİT AĞIRLIK ve SÖZEL olmadığı, Seviye sınıflarının oluşturulamaması, sınıflardaki her öğrenci seviyesinin eşit olmaması,
Öğretmenin sorduğu soruları sınıftaki iyi öğrencilerin hemen cevaplaması,
Öğrencinizin sadece tahtadakileri defterine geçiriyor olması demektir.
Düşünme eylemi gerçekleşememektedir.

Dershanede çalışan Ankara matematik Özel Ders öğretmeninin düşük ücretle çalışması, Çok sayıda derse giriyor olması, Öğretmenin performansını düşürmekte ve artık sadece soruya cevap veren öğrencilerle derse devam etmesine neden olmaktadır. Velilerin bu konuda duyarlı olması durumu biraz olsun düzeltse de öğretmen yavaş anlatırsa elindeki yıllık plana göre konuları yetiştirmesi mümkün olmayacaktır.

Ben dershane ortaklığı yaptığım dönemlerde dersler biter öğretmenler dağıldıktan sonra derste anlamayan öğrencilere etüd yapar ve evimize öyle giderdik çünkü bizler öğrencilere öyle söz vermiştik. Ben 3 yıl Dershane ortaklığı yaptım. Dershanelerin artılarını ve eksilerini bilen bir insanım. Ankara matematik özel ders verdiğimiz öğrencilerimiz dershaneye de gitmektedir. Özel ders alarak hem haftanın tekrarını yaparız. Hem de hızına hız katarız.

Ankara Matematik Özel Ders konusunda, Sınav yayınları ve Çizgisel yayınları başta olmak üzere bir çok  yayın evlerine kitap ve soru yazdım. Kitap ve soru tashihi yaptım. Soruların incelenmesi düzeltilmesi ve bilimsel hataların kontrolü ve farklı yollardan çözüldüğünde aynı sonucun bulunması incelemelerini yaptım.

Yüzlerce Üniversite Okuyan Öğrencilerim ve Elit velilerimizin iletişim bilgilerini verebiliriz. Velilerim arasında Emniyet Mensupları ve Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık konutlarında oturan Velilerimiz,
Oyak sitesi, Park Oran sitesi, Sinpaş Yalı evleri … Bir çok elit kesimden velilerimiz referansımızdır. Ankara Matematik Özel Ders öğrencilerimiz çok iyi sıralamalara girerek Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi,
Mühendislikler kazanarak bir kez daha işimizi severek yaptığımızı bize hatırlattılar. Onlara teşekkür ediyor, çalışmalarında bizleri örnek aldıkları için bir ömür mutlu olmaları için onlara dua etmekteyiz.

Matematik 1, Matematik 2 ve Geometri alanında konulara hakim olan bir öğretmenim. Bu alanlar birbirlerine bağlıdır ve biri diğeri olmadan anlatılamaz. Lütfen Ankara Matematik Özel Ders öğretmeniniz ile çalışırken bu 3 alanı da iyi bildiğinden emin olun.

Sınavlarda sorulan Ankara Matematik Özel Ders soruları 5 bölüme ayrılmaktadır.

Tüm ders konuları geneli incelendiğinde sayısal dersler kategorisine giren matematik dersi, özellikle destek alınması gereken dersler arasındadır. Matematikteki konular, formüller ve kurallar bellidir. Sadece bu konulardan oluşan problem ve sorular nasıl bir mantık ile çözülmeli? En kısa yoldan sonuca nasıl gidilmeli? Bunlar bilinmesi gerekir ki uzman bir öğretmenden alınan bire bir matematik dersi ve sık soru çözme ile bu işin altından kolayca kalkılabilir. Ankara ilimizde faaliyetlerinde bulunduğumuz, Ankara Matematik Özel Ders programı ile öğrencilerimizin matematik mantığını kavramalarını ve sınavlarda hızlı bir şekilde matematik sorularını çözmelerini hedefliyoruz.

Koçluk sistemine dayalı öğretme tekniklerimiz ile her öğrencinin konuyu kavrama düzeyi tespit edilip, öğrenci özelinde verdiğimiz bire bir matematik eğitimleri, öğrencilerin bu konuda kendilerine öz güven kazanmasını sağlamaktadır. Kendine güveni olan öğrenciler ise, verdiğimiz özel matematik dersi eğitimi ile sınav stresi yaşamadan, matematik sorularını kolayca ve hızlı bir şekilde cevaplayabiliyorlar.

Ankara Matematik Özel Ders, Ankara ili özelinde, uzman kadromuzla hizmet verilmekte olup, derslerimizi ev ortamınızda gerçekleştirebiliyoruz. Ankara ili genelinde matematik özel ders eğitimlerimizi verdiğimiz gibi sadece öğrencilerimizin okul dersleri ve girecekleri liseye giriş sınavı olan LGS ve üniversite giriş sınavları olan TYT ve YKS sınavlarına hazırlık için değil, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin girdiği DGS, KPSS, Ales gibi sınavlar için de özel matematik dersi programlarımız mevcuttur.

Ankara Matematik Özel Ders verdiğimiz ilçeler

Akyurt , Altındağ , Ayaş , Balâ , Beypazarı , Çamlıdere , Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kahramankazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle Matematik Özel Ders

Matematik Öğretmeni Yalçın ALGAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.