• info@matematikozelders.com

TYT MATEMATİK ÖZEL DERS

11 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 4 Mayıs 2018 18:57

Tyt Matematik Özel Ders için lise bilginizin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Artık yeni sınav sisteminde yeni nesil sorular dediğimiz kurgulayıcı, düşündüren, akıl yürütmeye dayalı, muhakeme gücünü ölçmeye ve analitik düşünceye dayalı ezberden uzak, sorgulamaya dayalı eğitim ve o doğrultuda özel ders anlatıp örnekler çözmek gerekmektedir.

 

ÖSYM nin yayınladığı Tyt soru örneğinin matematik kısmında, bize soruların kurgulayıcı, düşündüren, mantıksal akıl yürütmeye dayalı, muhakeme gücünü ölçen, analitik düşünce gerektiren, sorgulayan, dikkatli düşünmek, hem soruda verilenleri düşünmek hem de soru kökü nü dikkate almak gereken, genel yetenek, öncül sorular, şıkları profesyonelce hazırlanmış sorular, kolay ama dikkat gerektiren sorular sorulmuştur.

 

Geometri kısmında ise sorular basitmiş gibi gözükse de belirleyici, görebiliyorsan çözülebilir sorulardan oluştugunu görmekteyiz.

 

Tyt sınavını başarmak için çok soru çözmek gerekir, sorular mantık ile çözülebilir gibi gözükse de dikkatli olmak gerekecek, özellikle de sınav heyecanı ile birleştiğinde daha da dikkatli olmak gerekecektir.

 

Sayısal mantık sorularına, Pisa eğitim modeli dediğimiz kurgulayıcı sorular modeline, Genel yetenek testlerine, Mantıksal akıl yürütme sorularına hazırız. Çünkü biz 17 yıldır Ales Dgs Kpss Yös sınavlarına öğrenci hazırladık. Piyasada ki bütün elit yayınları incelemekteyiz.

 

Yüksek öğretim Kurumları sınavının 1. oturumu olan Tyt Temel Yeterlilik Sınavı 40 Matematik, 40 Türkçe, 20 fen bilimleri ve 20 de sosyal bilimler olmak üzere 80 soruluk bir testt kitapçığından oluşmaktadır. İlk oturuma yani Tyt sınavına giren adaylar Ön lisans bölümlerinden tercih yapabilecekler. Tercih için adayların en az 150 puan alması gerekmektedir. Tyt de 180’den fazla puan alan adaylar lisans bölümlerinden tercih yapabileceklerdir. Temel Yeterlilik Testinden alınan 200 puanın 2 yıllık geçerliliği sürecek, adaylar isterse bir sonraki sene puanlarını kullanabileceklerdir. Adayların aynı puanı kullanabilmeleri için tercih yapmamış olmaları şartı aranacak.

 

 

2018 Tyt Matematik Sınavı, sınırları belirlenmiş MEB kazanımları yayınlanmakta ve bunun dışına çıkılabilir mi ? Hayır. Son 5 yılların YGS, ALES, KPSS ve DGS soruları incelenirse ki bu sorularımız hazır çünkü öğrencilerimizin aday işlemleri bölümünden resim resim kaydedip inceledim. Basında açıklanan akıl yürütmeye dayalı muhakeme yeteneğini ölçen sayısal ve sözel mantığın da istendiği soru tiplerine yer verilmesi gerekliliğidir. Şimdi yapmamız gereken çocuklara ezberci yaklaşımdan uzak sorgulamaya dayalı özel ders notları hazırlamak ve arada geriye dönük taramalar ve deneme sınavları yaparak onların mevcut durumlarını tespit etmek ve eksikliklerini görerek gidermeye çalışmak en doğrusu olacaktır.

 

Tyt Matematik Özel Ders Öğretmeninizi iyi seçmek zorundasınız. Yalçın Algan özel derslerinde Matematik sorularına yaklaşım tekniklerini öğreterek soruları farkında olamadan yapacak aşamaya gelene kadar devam ettirme alışkanlığı kazandırmayı hedefler. Tyt ve yılların tecrübesi ile konu öğretme ve soru çözme yöntemlerinin yanı sıra, matematiği daha fazla seveceğiniz turlama, sıfırlama ve sınav taktiklerini de öğrenerek mutlak başarıyı yakalayacaksınız

 

Öğretmen ne zaman öğrenmeyi keserse öğretmeyi de keser.

 

Tyt Matematik özel dersi alarak matematikten çok daha fazla net çıkarabilmek için günlük ödevlendirmeler, günlük ödev takibi, günlük öğrenci aramaları, ÖSYM sınavlarının matematik sorularının incelenmesi, piyasadaki elit kaynakların incelenmesi sözün özü biz çok çalışıyoruz.

 

Tyt Geometri Özel Dersleri tüm konulara hücresel metodlarla yaklaşarak özenle hazırlanmış özel föylerimiz tarafından yapılmaktadır.Öğrencilerimiz gördüğü formülü kavratıcı örneklerle daha da çok seviyor geometri sorularını göremiyorum kaygısını endişesini aklından çıkartarak daha da ilgili davranmaktadır. öğrencilerimize geometriyi sevdiriyor, geometriye yönelik yeteneklerini keşfediyor ve geometri bilgisinin gelişmesini sağlamak için bolca soru çözüyoruz.

 

Tyt Geometri Özel Dersimizde farklı soru türlerinin çözümüne dair örnek sorularla çözüm teknikleri gösteriliyor ve kendisinin de benzer sorular çözmesi sağlanıyor.