• yalcinalgan@matematikozelders.com

İLKÖGRETİM MATEMATİK ÖZEL DERS

İLKÖGRETİM MATEMATİK ÖZEL DERS

ilkögretim Matematik Özel Ders

5,6,7.Sınıf Matematik Özel Ders, Evinizin rahatlığında birebir Özel ders, Seviye ve Temel ölçme, Düzenli konu anlatımı, Günlük ödevlendirme ve ders çalışma motivesi, Yazılı çalışması, Ödev kontrolü, Konu Anlatımı ve soru çözümü, Branş denemeleri, Test tekniği ve uygulamaları, Veli bilgilendirme, Profesyonel Öğrenci koçu Yalçın ALGAN’ın Matematik özel ders öğrencilerini başarıya taşıma sistemi ( 0532 ) 664 85 61 numaralı telefonumuzu arıyorsunuz.

Görüşme randevusu ayarlıyoruz.İlk görüşme de Üniversite diplomamı ve öğretmenlik sertifikamı göstererek başarı garantili özel ders sistemimi anlatıyorum. Ders çalışma yeri, ücret bilgisi konuşulur. Öğrencimizin durumunu ölçmek, muhakeme bilgisi ve hazır bulunuşluğunu test edici sorular sorulur. Öğrencimize özel çalışma programı hazırlar.

Dersimiz sade bir dil ile anlatılır, konu anlaşılana kadar örneklendirilir. Öğrenci derse katılır, sorular çözmesi sağlanır. İlgili sınavın 2016 yılı da dahil olmak üzere tüm sınav soruları öğrenciye verilir. Farklı kaynaklardan ödevlendirme yapılır.

Yapılamayan soruların WhatsApp tan sorulması istenir. Anında çözüm yapılıp öğrenciye gönderilir.

Düzenli ve yeni müfredata göre hazırlanmış özel konu anlatım föyümüz üzerinden konu anlatımı yapıyoruz ve föyümüzü öğrencimize veriyoruz. Temel konu anlatımı ve klasik sorular, önemli bulduğumuz yoruma dayalı mantıksal akıl yürütme soruları , deneme sınavlarından seçilmiş özel sorular, uzun metinli sorular, ÖSYM’nin konu ile ilgili sorduğu sorular öğrenci ile birlikte çözülecektir. Soruları işlem hatası yapmadan daha hızlı çözebilmek için, konunun kavram haritası incelenir. ( konunun ana hatlarını gösterilir). Hızlı soru çözüm, test teknikleri, derslere göre nasıl çalışılacağı anlatılır.

5.Sınıf Matematik Özel Ders

Öğrencilerimize 5.sınıflarda gördüğü matematik konularının sorularını pratik test teknikleriyle eksiksiz öğretiyoruz. 5.Sınıflar için artık somut işlemlerden soyut işlemlere adım atma vakti gelmiştir.

5.Sınıf Matematik Özel Derste tüm matematik konuları öğrencilerimize tam kavrama tekniğimizle eksiksiz olarak öğretilmektedir. Çalıştırdığım öğrencilerin durumunu tespit edici ilk dersime dair izlenimlerimden sonra öğrenciye uygun kaynaklar ve özel hazırladığım testler veriyorum.

Derslerimizden sonrada ödevlerini rahatlıkla yapabilecek seviyede olacak ve günlük düzenli ödev testlerim vardır. Amacım öğrenciye ”öğrenmeyi öğretmek” ve öğrenciye analiz yeteneği kazandırmaktır. İlkokulda okuyan ya da okula henüz yeni başlayan çocuklarınıza, okul derslerine yönelik müfredata uygun sistemli ve planlı bir öğrenim imkanı sunarak çocuğunuzun eğitimine, okula yeni başladığı bu ilk yıllarda katkıda bulunuyor, temelini sağlamlaştırıyoruz. Özel ders desteği sağlam ve kalıcı bir bilgi birikimine sahip olmasıyla birlikte gelecekte liseye giriş, hatta üniversiteye giriş sınavlarına hazırlığa kadar geçireceği süreçte eksiksiz ve sıkıntısız bir eğitim yatırımı olacaktır. Çoğu öğrencilerimizin en büyük şikayeti ilköğretim düzeylerinde tam olarak oturtamadıkları temel eksikliği olduğundan siz velimizin, henüz ilköğretim düzeyinde okuyan çocuğunuza aldıracağınız özel ders takviyesiyle bu sorunu ortadan kaldıracak ve geleceğe en değerli yatırımı yapmış olacaksınız.

Ev ödevlerine yardım ediyoruz. Proje ve performans ödevlerine yardım ediyoruz. Evinizde birebir masa başı eğitimin kolaylaştırıcı avantajının farkına varabilirsiniz. Zamanını belirlemenin tamamen size ait olduğu özel ders imkânımızdan faydalanabilirsiniz. İlköğretim öğrencileri için özel ders” ilk bakışta bir çok insanın yadırgadığı ve özel ders almak için gerek uyulmadığına inandığı bir durumdur. 5.sınıftan mezun olan öğrenciler bu beş senelik eğitimlerinde görmüş oldukları matematik konularını ağrılıklı olarak görsel yöntemlerle öğrenmişlerdir.

6.,7. ve 8.sınıflarda görecekleri konular önceki gördükleri matematik konularına benzerlik gösterse de artık görsellikle değil bilinmeyen ifadelerle çözümler yapılacaktır. Bu durumda ilköğretimde matematik dersinde çok başarılı olan bir öğrencinin 6.sınıfta anlama zorluğu çekmesine sebep olmaktadır. İlköğrenimini tamamlamış öğrenciler ortaokula başlangıç yapmaktadır. 6 ve 7. sınıflar ders bazında branşlaşan kilit sınıflardandır. Öğrenciler bu bakımdan şu gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. İlköğrenimde temel seviyesi düşük olan öğrencilerin bir üst konuyu anlayamaması temel eksikliğinden kaynaklandığı için uzman öğreticiler için sorunların anlaşılması daha kolaydır.

Dersi grup halinde aldıkları için anlamanın gerçekleşmemesi ve anlamadığı soruları soramaması, ders çalışırken dikkat dağınıklığı yaşaması, bu gibi sorunlar öğrenciyi başarıya taşıyamamaktadır. 6.sınıfta öğrenci matematik dersi konularında ve sorularında bilinmeyenli işlemle ilk kez tanışır. Bu yüzden 5.sınıfa kadar matematik dersinden hiçbir problem yaşamayan öğrenci 6.sınıfta zorlanabilir. Hatta matematik dersi öğrenciye anlaşılmayan bir ders haline gelebilir.

5.Sınıf Matematik Konu Listesi
Dogal Sayılar
Doğal Sayılarla izlemler
Zaman ölçü Birimleri ve Problem Çözme
Arattırma Soruları Üretme. Veri Toplama. Düzenleme ve
Veri Analizi ve Yorumlama
Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler
Üçgen ve Dörtgenler 1
Kesirler
Kesirlerle izlemler: Toplama ve Çıkarma
Ondalık Gösterim
Yûzdeler
Uzunluk Ölçüleri
Üçgen ve Dörtgenler 2
Alan Ölçme
Geometrik Cisimler

5.Sınıf Öğrenme alanları
5.1. Sayılar ve İşlemler
5.1.1. Doğal Sayılar
5.1.2. Doğal Sayılarla İşlemler
5.1.3. Kesirler
5.1.4. Kesirlerle İşlemler: Toplama ve Çıkarma
5.1.5. Ondalık Gösterim
5.1.6. Yüzdeler
5.2. Geometri ve Ölçme
5.2.1. Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler
5.2.2. Üçgen ve Dörtgenler
5.2.3. Uzunluk ve Zaman Ölçme
5.2.4. Alan Ölçme
5.2.5. Geometrik Cisimler
5.3. Veri İşleme
5.3.1. Araştırma Soruları Üretme, Veri Toplama, Düzenleme ve Gösterme
5.3.2. Veri Analizi ve Yorumlama

6.Sınıf Matematik Konu Listesi
Öğrencilerimize 6.sınıfta gördüğü matematik konularını yeni pratik test teknikleriyle eksiksiz öğretiyorum. 6.sınıf matematik öğrencilerin zihinden yalın işlemlerin yan sıra bilinmeyenlerle karşılaştığı ilk sınıftır. 6.sınıf matematik özel derste kendi özel test ve konu anlatımız ile daha çok örnek çözecek bir anlamda ufku genişleyecektir.
Derslerimizden sonra da ödevlerini rahatlıkla yapabilecek seviyeye gelmiş olacaktır.

Amacım öğrenciye ”öğrenmeyi öğretmek” ve öğrenciye analiz yeteneği kazandırmaktır.

İlkokulda okuyan ya da okula henüz yeni başlayan çocuklarınıza, okul derslerine yönelik müfredata uygun sistemli ve planlı bir öğrenim imkanı sunarak çocuğunuzun eğitimine, okula yeni başladığı bu ilk yıllarda katkıda bulunuyor, temelini sağlamlaştırıyorum.

Özel ders desteği sağlam ve kalıcı bir bilgi birikimine sahip olmasıyla birlikte gelecekte liseye giriş, hatta üniversiteye giriş sınavlarına hazırlığa kadar geçireceği süreçte eksiksiz ve sıkıntısız bir eğitim yatırımı olacaktır.

Çoğu öğrencilerimizin en büyük şikayeti ilköğretim düzeylerinde tam olarak oturtamadıkları temel eksikliği olduğundan siz velimizin, henüz ilköğretim düzeyinde okuyan çocuğunuza aldıracağınız özel ders takviyesiyle bu sorunu ortadan kaldıracak ve geleceğe en değerli yatırımı yapmış olacaksınız.

Ev ödevlerine yardım, proje ve performans ödevlerine yardım ediyorum.

Evinizde birebir masa başı eğitimin kolaylaştırıcı avantajının farkına varabilirsiniz.

Zamanını belirlemenin tamamen size ait olduğu özel ders imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

İlköğretim öğrencileri için özel ders” ilk bakışta bir çok insanın yadırgadığı ve özel ders almak için gerek duyulmadığına inandığı bir durumdur.

5.sınıftan mezun olan öğrenciler bu beş senelik eğitimlerinde görmüş oldukları matematik konularını ağrılıklı olarak görsel yöntemlerle öğrenmişlerdir.

6.,7. ve 8.sınıflarda görecekleri konular önceki gördükleri matematik konularına benzerlik gösterse de artık görsellikle değil bilinmeyen ifadelerle çözümler yapılacaktır. Bu durumda ilk öğretimde matematik dersinde çok başarılı olan bir öğrencinin 6.sınıfta anlama zorluğu çekmesine sebep olmaktadır.

İlk öğrenimini tamamlamış öğrenciler ortaokula başlangıç yapmaktadır. 6 ve 7. sınıflar ders bazında branşlaşan kilit sınıflardandır. Öğrenciler bu bakımdan şu gibi sorunlarla karşılaşıyorlar.

İlk öğrenimde temel seviyesi düşük olan öğrencilerin bir üst konuyu anlayamaması temel eksikliğinden kaynaklandığı için uzman öğreticiler için sorunların anlaşılması daha kolaydır.
Dersi grup halinde aldıkları için anlamanın gerçekleşmemesi ve anlamadığı soruları soramaması, ders çalışırken dikkat dağınıklığı yaşaması, bu gibi sorunlar öğrenciyi başarıya taşıyamamaktadır.

6.sınıfta öğrenci matematik dersi konularında ve sorularında bilinmeyenli işlemle ilk kez tanışır. Bu yüzden 5.sınıfa kadar matematik dersinden hiçbir problem yaşamayan öğrenci 6.sınıfta zorlanabilir. Hatta matematik dersi öğrenciye anlaşılmayan bir ders haline gelebilir.

6.Sınıf Konu Listesi
Doğal Sayılarla işlemler
Çarpanlar ve Katlar
Açılar
Oran
Kesirlerle İşlemler
Ondalık Gösterim
Araştırma Soruları Üretme, Veri Toplama ve Düzenleme
Veri Analizi
Tam Sayılar
Cebirsel İfadeler
Alan Ölçme
Geometrik Cisimler ve Hacim Ölçme
Sıvılarda Ölçme
Çember

6.Sınıf Öğrenme Alanları
6.1. Sayılar ve İşlemler
6.1.1. Doğal Sayılarla İşlemler
6.1.2. Çarpanlar ve Katlar
6.1.3. Tam Sayılar
6.1.4. Kesirlerle İşlemler
6.1.5. Ondalık Gösterim
6.1.6. Oran
6.2. Cebir
6.2.1. Cebirsel İfadeler
6.3. Geometri ve Ölçme
6.3.1. Açılar
6.3.2. Alan Ölçme
6.3.3. Çember
6.3.4. Geometrik Cisimler ve Hacim Ölçme
6.3.5. Sıvıları Ölçme
6.4. Veri İşleme
6.4.1. Araştırma Soruları Üretme, Veri Toplama ve Düzenleme
6.4.2. Veri Analizi

7.Sınıf Matematik Konu Listesi
Amacımız öğrencilerimizin okullarında ki sınıf başarısını arttırmak ve 8.sınıfta girecekleri ortak sınavlarda başarılı olmalarını sağlamaktır.
İlköğretim de okuyan çocuklarınız için;Ev ödevlerine yardım ediyoruz.
Proje ve performans ödevlerine yardım ediyoruz.

7. sınıf öğrencilerimizin okullarında ki başarıyı arttırmak ve ortak sınavlarda başarılı olmalarını sağlamaya yönelik birebir eğitimler veriyorum.

7.Sınıf matematik dersi, 6.sınıfta bilinmeyenlerle işlem yapmayı öğrenmiş öğrenci için orta seviyeli bir ders gibi gelecektir.
Fakat 6.sınıfta bu temeli tam alamamış bir öğrenci için çok zor ve anlaşılmayan bir ders olacaktır.

7. Sınıf Konu Listesi
Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri
Rasyonel Sayılar (
Rasyonel Sayılarla İşlemler
Eşitlik ve Denklem
Doğrusal Denklemler
Oran ve Orantı
Yüzdeler
Doğrular ve Açılar
Çember ve Daire
Veri İşleme
Çokgenler
Dönüşüm Geometrisi
Cisimlerin Farklı Yönlerden Görünümleri

7. Sınıf Öğrenme Alanları
7.1. Sayılar ve İşlemler
7.1.1. Tam Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri
7.1.2. Rasyonel Sayılar
7.1.3. Rasyonel Sayılarla İşlemler
7.1.4. Oran ve Orantı
7.1.5. Yüzdeler
7.2. Cebir
7.2.1. Eşitlik ve Denklem
7.2.2. Doğrusal Denklemler
7.3. Geometri ve Ölçme
7.3.1. Doğrular ve Açılar
7.3.2. Çokgenler
7.3.3. Çember ve Daire
7.3.4. Dönüşüm Geometrisi
7.3.5. Cisimlerin Farklı Yönlerden Görünümleri
7.4. Veri İşleme
7.4.1. Araştırma Soruları Üretme, Veri toplama, Düzenleme, Değerlendirme ve Yorumlama

8.Sınıf Matematik Özel Ders

Dershane ortamına bırakılan bir öğrencinin kalabalık bir sınıf ortamında kaybolması veya kendisine hitap etmeyen bir matematik öğretmeni ile karşılaşması çok muhtemeldir. Bu noktada yaşanan bir sorun, matematik açısından başarılı olabilecek bir öğrencinin başarısızlığına neden olabilmektedir.

Bu noktada matematik özel dersi alan bir öğrencinin durumu birebir hocası tarafından düzenli olarak takip edilmekte ve aileye geri dönüş verilmektedir. Öğrenci takıldığı konulara daha iyi yoğunlaşabilmekte ve öğretmene anlamadığı noktada daha kolay soru sorabilmektedir.

Özel ders veren öğretmeni seçebilme imkanı ile memnuniyetsizlik olmadan bir öğrenme ortamı oluşturulabilmektedir. Bu nokta özel dersi verecek hocanın öğrenci için iyi bir rol model olması, yaklaşım tarzı ve bilgi donanımı önemli olmaktadır.