Lgs Matematik Kursu

Lgs Matematik Kursu

6 Nisan 2020 tarihinde oluşturuldu.
Lgs Matematik Kursu

Gerek dünyada gerekse de Türkiye’ de bulunan eğitim sistemi gereği Lgs matematik kursu liselere giriş sınavının kazanılmasında kilit ders rolü oynamaktadır. Liselere giriş sınavlarına hazırlanan bir öğrencinin abartısız en çok ilgilenmesi, çalışması gerektiği ders matematiktir. Çünkü yeni nesil soruların tahta ortamında anlatılması zorlaşmıştır.

Lgs Matematik dersine nasıl Hazırlanmalı

Matematik dersinin iyi anlatılması ve iyi anlaşılması gerekir. Matematik temeli sağlam olmayan birinin gerek LGS’de gerekse de diğer sınavlarda başarı elde etmesi mümkün olmayacaktır.

Daha ilkokuldan itibaren çok köklü bir mücadele vererek matematik ile ilgili çok sağlam bir temel atılmalı, inşasına lise ya da dengi okullar ve yahut üniversiteye geçişte ya da üniversite eğitimi boyunca matematiğin öğrenilmesi ve öğretilmesi büyük önem taşımaktadır.

Türkiye eğitim sisteminin eksileriyle ya da artılarıyla durumu ortadadır. Bu nedenle eksikliklerin giderilmesi açısından gerek etüt uygulamalarının gerekse de LGS matematik kursu uygulamaları düzenlenerek öğrencilerin matematik ile ilgili problemlerinin ortadan kaldırılması sağlanabilir.

LGS matematik kursu

Matematik Dersine Ülkemizin Bakış Açısı

Uluslar arası standartlar ya da yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’de eğitim sistemi de konuya dahil olduğunda aslında matematik dersi ile ilgili hem eğitim yetersizliği mevcuttur hem de öğrencilerin öğrenme becerilerinin az olduğu gözlemlenmiştir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bir öğrencinin daha ilköğrenimden itibaren matematik dersine ağırlık vermesi ve öğrenilmeyen tek konu bırakılmaması gerekir.

Matematik dersi öğrenilmediği zaman, korkulan, sevilmeyen, hatta nefret edilen bir ders olarak kalmaktadır.

Öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen LGS matematik özel ders ile ilgili Çok kapsamlı çalışmaların yapılması gerekmektedir ve bu nedenle Özellikle de öğrencilerimizin öğretmenleri ile bir arada buluştukları platformların oluşturulması çok daha önemli olmaktadır.

Liselere Giriş Sınavı Neden Önemlidir?

Lise, artık bir öğrencinin gerek yeteneklerine göre gerekse de emeklerinin sonuçlarına göre bir alan seçmesi gerektiği, hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaştığı yerdir. Bu nedenledir ki liseye giriş sınavının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır. 8.sınıf matematik özel ders platformunun çok ciddi alt yapı hizmetleri ile donatılması gerekir.

Lgs Matematik Kursu Düzenlenirken Dikkat Edilmesi Gereken Kuralların Başında

 • Öğretmenin, bütün bilgi, birikim ve donanımını devreye sokarak öğrenciyi lgs’ ye hazırlaması

 • Öğretmen öğrenci ilişkisinin çok rahat ve aile ortamı gibi bir ortamda gelişmesi ve derslerin bu şekilde işlenmesi

 • Öğrencinin de lgs’ ye hazırlanırken gördüğü matematik dersine sıkı sıkı sarılması ve aile ortamı gibi oluşan atmosfere ayak uydurması gerekir.

 • LGS matematik kursu düzenlememizin en önemli amacı, öğrenciye sınavlara hazırlanırken en önemli sayılabilecek ders niteliğini taşıyan bu dersin en iyi, en kapsamlı, en pratik yöntemle anlatmak, öğretmek ve öğrencinin LGS’ de istenilen başarıyı elde ermesini sağlamaktır.

Günümüzde artık teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte LGS matematik özel ders konularının işlenmesi artık çok daha kolay hale gelmektedir.

 Matematik özel ders verilirken;

 • Bütün konuların baştan sona kadar en ince ayrıntısına kadar anlaşılması

 • Konular anlatılırken en ufak bir detayın dahi kaçırılmaması, ihmal edilmemesi

 • Konu bitimlerinde alıştırma testlerinin çözülmesi

 • Ünite sonu değerlendirme sorularının çözülmesi

 • Deneme sınavları aracılığı ile durum değerlendirmesinin yapılması ve eksikliklerin tespit edilerek giderilmeye çalışılması

 Gibi durumlar hedeflenmektedir.

Bu nedenle dijital ortamlarda öğretmen öğrenci bir araya gelerek ders çalışma ortamlarını kendileri belirleyebilirler.

LGS matematik özel ders konularının çok kısa sürede ama daha detaylı bir kapsamda öğrenciye anlatılması hedeflenmektedir.

Matematik öğretmeni Yalçın Algan profesyonel öğrenci koçudur.

Ortak soru çözüm noktaları ve genel değerlendirme durumlarının yapıldığı ortak gurup çalışmaları sayesinde öğrenciler, kendileri gibi LGS’ ye hazırlanan diğer öğrenciler ile bir araya gelerek mükemmel bir atmosfer eşliğinde matematik dersine çalışabilmektedirler. LGS matematik kursu önemi böylece ortaya çıkmaktadır.

 lgs matematik kursu etkinlikleri kapsamında öğrenciler LGS’ ye çok daha etkili bir şekilde hazırlanmaktadırlar.

Lgs Matematik Kursu 1