• yalcinalgan@matematikozelders.com

LİSE MATEMATİK ÖZEL DERS

LİSE MATEMATİK ÖZEL DERS

Lise Matematik Özel Ders, Öğrencilerimizin, okuduğu liseden Üniversiteye geçiş aşamasında bir köprü görevi görmek için onlara öncelikle Matematik başarı koçluğu yapmaktayız. Öğrencimize hedef belirleme konusunda mesleki bilgilendirme yapılmaktadır. Haftalık çalışacağı konuların planlanması, ders çalışma alışkanlığının kazandırılmasını hedeflemekteyiz. Özel dersler vererek Matematik ve geometri alanında Temel eksikliğini giderici tarzda anlatım yapıyoruz. Özel soru çözüm metotlarımız, elit kaynaklardan ödev testleri, takibi, konuyu kavratıcı basitten zora testler ile derslerinin daha iyi olması için çalışmaktayız. Lise eğitimi, üniversiteye hazırlık için temel bir düzey oluşturmakta ve lise dönemi boyunca alınacak derslerdeki başarı grafiği üniversite kapısını bir adım daha aralayacaktır.

Yalçın ALGAN Matematik Özel Ders

9.Sınıf Matematik Özel Ders gerçekten çok önemlidir. Çünkü lise de 6, 7, 8.sınıf ta işlediğiniz tüm konulardan daha farklı ve daha zor bir şekilde yeni konular ve ya var olan konuların daha karmaşık kısımlar ortaya çıkar. Özellikle de 9.sınıfta birçok ilköğretimi yeni bitirmiş öğrenciler bir anda gelen bu zorluğu önemsemezler ve 6, 7, 8 in verdiği rahatlıkla devam ederler. İşte bu yüzdende 9. Sınıfta matematik bakımından başarısız olurlar ve bu başarısızlık onlarda temel eksikliğine sebep olur. Buda 10, 11 ve 12 sınıf dönemlerinde çok zorlanmasına ve YKS Matematik sınavında gerçekten sıkıntı çekmesine sebep olacaktır.

10.Sınıf Matematik Özel Ders takviyesinin yararları ve sınavlarda başarıya olan etkisi büyüktür. Değişen sınav sistemleri kalabalık sınıflar, sınıfta toplu öğrenme, öğrenme düzey farklılıkları özellikle 10.Sınıf matematik özel ders almayı gerektirmektedir.

11.Sınıf Matematik Özel Ders, Matematikte orta öğretim konuları temel oluşturmaktadır. Bu nedenle iyi bir temel iyi bir çalışma ile atılacağından özel ders gerektirmektedir. 11.sınıf öğrencilerinin de iyi ve yeterli olduğu yönleri olduğu gibi, eksik ve yetersiz yönleri de vardır. Her konuda mükemmel olacak diye bir kaide yoktur. Orta Öğretimde Matematik Özel Dersinin katkıları arasında en önemlisi matematik bilgisinin temelinin sağlam atılmasını sağlamasıdır. 11.sınıf öğrencilerin temel matematik bilgisine sahip olmaları açısından çok önemlidir.

12.Sınıf Matematik Özel Ders takviyesinin yararları arasında en başta sınava olan faydası, sistemli ders çalışmayı getirmesi soru tekniğini öğretmesi, formül ve pratik soru tekniğini kavratması yer almaktadır. Lise’de öğrencilerin en çok zorlandıkları ders matematiktir.

Lise Matematik özel derslerde bu sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlar. Çünkü öğrenci matematikte başarısızsa sınavda da başarılı olamayacağı bir gerçektir.