Online Uzaktan Eğitim

Online Uzaktan Eğitim

5 Nisan 2020 tarihinde oluşturuldu.
Online Uzaktan Eğitim

Online Uzaktan Eğitim, öğrenci ve eğitmenin fiziki mekan dışında sanal ortamda buluştuğu bir sistemidir. Özel ders öğrencilerimiz Türkiye’nin neresinde olursa olsun bizden canlı ders alabilirler. Derslerin canlı anlatıldığı saatler dışında  “saatten de bağımsız” olunabilir. Yani kayıtlı görsel materyallerle ders daha sonra tekrar dinlenebilir. “Yeni nesil, çağdaş eğitim çözümleri” arasında yer alan online uzaktan eğitim, teknolojinin gelişmesiyle birlikte uzaktan eğitimin yaygınlaştığı günümüzde profesyonel anlamda internet sitemiz üzerinden özel ders hizmeti vermekteyiz.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun uzaktan özel ders sistemimizden yararlanabilirsiniz. Uzaktan Eğitim Almak için 0532 664 8561 telefonumuzu arayarak ders zamanı, ders saati, ders konusu hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Uzaktan Eğitim Canlı Ders

Online Uzaktan Eğitim Nedir?

Mekandan ve zamandan bağımsız olarak eğitim imkanı sağlayan yeni nesil eğitim sistemidir. Üst seviye teknoloji kullanılan eğitim olanağıdır. Eğitim sektörü, teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen sektörlerin başında geliyor. Eğitim ile teknoloji arasında doğal bir etkileşim bulunuyor. Bu açıdan belki de en önemli etkileşim, uzaktan eğitim alanında yaşanıyor. Zamandan ve mekandan bağımsız eğitim alma olanağı sağlayan uzaktan eğitim, bilgisayar teknolojileri ile sanal ortamda veriliyor. Bir anlamda “home oficee eğitim” diyebiliriz! İletişim olanaklarının artmasıyla doğru orantılı olarak gelişen online uzaktan eğitimin birçok faydası ve avantajı bulunuyor.

Uzaktan Eğitim Canlı Ders

Online Matematik Canlı Ders Nedir?

Online Matematik Canlı Ders, tamamen bilgisayar ve internet teknolojileri veya iletişim araçlarına bağlı bir sistemdir. Sanal ortamda sesli ve görüntülü olarak ders alınabilir. Öğretmen, canlı veya –eski tabirle- banttan ders anlatır. Eğitim dokümanları, sanal ortamda sunulan dijital materyallerdir; yani basılı bir kitap veya kağıt dokümanlara ihtiyaç duyulmaz.

Online matematik canlı derslerde; sınavlar, ödevler, ders takipleri ve eğitimci ile iletişim tamamen dijital araçlarla yapılmaktadır. Ölçme ve değerlendirme yöntemleri, modern araçlarla uygulanır. Bu araçların kullanımı da, internet güvenliği sistemleri ile doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple gelişen teknoloji araçları ve uygulamaları, uzaktan eğitimi geliştirmeye devam etmektedir.

Uzaktan Eğitim

Online Matematik Özel Dersin Avantajları Nelerdir?

Online matematik özel ders, teknolojik gelişmelere entegre olmuş, gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir sistemdi. Modern donanımların kullanıldığı sistem, doğal olarak modern bir eğitim sistemidir. Ülkemizde de hem üniversitelerde hem de özel eğitim alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Peki, bu “teknolojik” eğitim sisteminin avantaları nelerdir?

 • Fiziki bir ortamda eğitim verme olanağı olmayan çok sayıdaki öğrenci kitlesine aynı anda eğitim vermeyi sağlar.
 • Farklı bir işte çalışırken eğitim almaya imkan verir; her yaştan öğrenciye fırsat eşitliği sunar.
 • Bedensel engelli öğrencilerin mekandan bağımsız olarak eğitim almasına imkan verir.
 • Herhangi bir sebeple geleneksel / örgün eğitim alamayan kişilere eğitim alma imkanı verir.
 • İş yaşamı, evlilik, çocuk sahibi olma veya askerlik gibi nedenlerle eğitim alamayan veya eğitime ara veren kişilere eğitim şansı verir.
 • Özellikle fiziki mekana gitme imkanı olmayan hamile ve doğum yapmış kadınlar veye ev hanımları gibi kişiler için oldukça ideal bir eğitim sistemidir.
 • Eğitim materyallerine ev, iş yeri, kafe veya AVM gibi internet bulunan her ortamda ulaşmayı sağlar.
 • Coğrafi ve bölgesel anlamda fiziki bağımsızlık sağlar; herhangi bir il veya ülkeden eğitim imkanı verir.
 • Eğitim materyallerine günün herhangi bir saatinde kolayca ulaşılabilir.
 • Dijital materyallerle alınan eğitim, teknolojik gelişmelere ve araçlara entegre olmayı sağlar.
 • Basılı yayınlara ihtiyaç duyulmaz; böylece dolaylı olarak çevreye katkı sunar.
 • Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar veya mobil cihazlarla eğitim almayı sağlar.
 • Geleneksel fiziki eğitim alanları için ihtiyaç duyulan ulaşım, barınma ve yiyecek gibi ek harcamalara gerek bırakmaz; ailenin yanında eğitim almaya olanak verir.

Uzaktan Özel Dersler

Genellikle üniversite eğitimi için kullanılan uzaktan eğitimdeki gelişmeler, özel ders almak isteyen öğrenciler için de fırsata dönüşmüştür. Teknolojik araçlar ve internet tabanlı uygulamalar, çeşitli branşlarda özel derse ihtiyacı olan öğrencilere evlerinde ders almalarını sağlıyor. Öğrenciler; sosyal medya ağları ve mobil telefon uygulamaları üzerinden özel ders veren eğitimcilerin ders programlarına dahil olabiliyor. Böylece öğrenciler, ulaşım gibi zaman alan faktörlerden bağımsız olarak ders alabiliyor.

Canlı Ders Nasıl Alınır ?

Uzaktan Eğitim verecek öğretmen özel ders otlarını önceden öğrenciye gönderir. Öğretmen özel ders notlarını pdf haline dönüştürerek ekranda pdf üzerinden sesli ve görüntülü olarak karşılıklı etkileşim içinde notlar üzerinden grafik tablet ile öğrenciye anlatır.

Uzaktan Eğitim canlı dersler ile karşılıklı soru sorma, soru gönderme ve anlamadığınızda tekrar anlattırma gibi etkileşimli ders yapılabilmektedir. Uzaktan Eğitim dersinizin sonunda ders videosunu tekrar izleyebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Özel Derse Nasıl Katılabilirim?

Derslerimize girebilmek için ; kulaklıklı mikrofon, webcam gereklidir. ilkokul, ortaokul, lise ve Msü, Lgs, Tyt, Yks, Ales, Dgs, Kpss öğrencileri için özel hazırladığımız derslerimize katılabilirsiniz. Ders çalışırken, sınavlara hazırlanırken ya da ödev yaparken birebir ve online özel ders alabileceğiniz bir platformdur.

Derslerimizde özel derste öğretmenine sorularını sorabilir, konu anlatımı isteyebilirsin.

Soru ve Video Havuzu

Aldığınız Uzaktan eğitimi canlı ders anlatılırken kaydedilen özel ders videosunun yanı sıra daha önce anlatılmış videolardan da yararlanabilirsin. Ders videolarını izleyerek tekrar da yapabilirsin.
Sorulardan oluşan video havuzları tekrar tekrar çözülebilir ve konuların iyice anlaşılması sağlanır. Matematik ve geometrik derslerinin en zor konuları dahi örnek anlatımlarla kolay anlaşılır hale getirmektedir. Yüzlerce farklı soru örnek çözümleri ile aktarılmaktadır. İlkokul seviyesinden üniversiteye kadar birçok matematik konusu mevcuttur.

Uzaktan Eğitim Özel Ders Sistemimiz Nasıl Çalışır?

1.Adım: Uzaktan eğitim özel ders almak iletişime geçerek ders ücretini banka hesabımıza havale/eft veya Online ödeme yöntemi ile ödemeniz gerekmektedir.
2.Adım: Ödemenizi yaptıktan sonra whatsapp numaramız 0532 664 8561 numaralı telefonumuza ödeme bildirimi yapınız.
3.Adım: Ödemeniz ve randevunuz bize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçeceğiz çünkü günü ve saati belirlemeliyiz.
4.Adım: Belirlenen gün ve saatte öğretmeniz bilgisayarının başında hazır halde öğrencisini bekler ve öğrencide program ile derse katılım sağladıktan sonra görüntülü ve sesli olarak “grafik tablet” yardımıyla profesyonel olarak uzaktan eğitim özel ders hizmeti için derse başlanır.

Eninizin Rahatlığında Uzaktan Eğitim Matematik Özel Ders

Artık online platformlarda uzaktan eğitim özel ders olarak uygulanan programlar çok daha kaliteli ve hızlı eğitimin öncüsü sayılmaktadır. Bir bilgisayar ve internet bağlantısının olması bu özel derslerden faydalanmak için yeterli olmaktadır. Zaman ve mekan sınırlaması olmadan herkese sunulan uzaktan eğitim özel ders hizmetleri öğrencilere birçok farklı seçeneği de bir arada sunmaktadır.

Uzaktan Eğitim Matematik Özel Derslerin İçerikleri ve Avantajları

Tamamen interaktif bir ortamda gerçekleştirilen derslerde öğrenciler kafalarına takılan her soruyu dersin öğretmenlerine sorabilirler. Grafik tablet üzerinden anlatılan dersler çeşitli örneklerle zenginleştirilerek herkesin anlayabileceği bir seviyede aktarılır. Derslere katılım için ek olarak bir özel kulaklık ve web cam gereklidir. Bu iki şartı tamamlayan öğrenciler tüm ders içeriklerinden sınırsız olarak faydalanabilir. Söz konusu ders içerikleri öğrencilerin vakit kaybetmeden eksik kaldığı konuları tamamlamasında öncü bir rol oynamaktadır.

Şu an uzaktan eğitim özel ders seçenekleri bir çok derslerden oluşmaktadır. Bu dersler kademeli olarak ve konulara bölünerek aktarılmaktadır. Çeşitli sınavlara hazırlanan ve bilgilerin üstünden geçmek isteyen kişiler de bu eğitimlere katılarak eksiklerini tamamlayabilir.

Söz konusu dersler sınavlara hazırlık aşamasında değerlendirilebileceği gibi çeşitli ödev yapımlarında da yardımcı olmaktadır. Bilgi almak istenilen konular ilgili yerlerde arama yapılarak bulunabilir. Uzaktan eğitim derslerimizde herhangi bir bekleme olmaksızın canlı katılabilen dersler örnek sorular ve çözümleri ile zengin bir müfredata sahiptir. Dersi anlatan öğretmenler de alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

Online Eğitim Matematik Kursu

Birçok aşamadan oluşan özel eğitimlere katılmak için belli başlı şartları yerine getirmek gerekiyor. İlk önce yapılması gereken ödemeyi gerçekleştirmektedir. Ödeme için hem banka havalesi hem de Eft kullanılabilir. Bunun yanı sıra yeni geliştirilen sistemde online ödeme sistemleri de akıllı telefonlar üzerinden değerlendirilebilir. Daha sonraki aşamada online randevu alma aşamasıdır. Öğrenciler en uygun olduğu gün ve saatler için ders seçimlerinde bulunabilir. Belirlenen gün ve saatte öğrenci ile öğretmen tamamen sanal bir platformda bir araya gelir. Kişiye özel derslerde anlaşılmayan konuların üstünden geçmek de mümkündür. Matematik paketi konularının yanı sıra Kpss ve Dgs’ye özel kayıtlar yaptırmak da ek seçenekler arasında yer alıyor.

Whatsapp Matematik Soru Çözüm Grubumuz

Günün her saatinde Whatsapp Matematik soru çözüm grubumuza katılabilirsiniz. Matematik sorularınızı çekin ve bize gönderin. Whatsapp matematik soru çözüm grubumuza katılmak ister misiniz?

Matematik Öğretmeni Yalçın Algan 0532 664 8561

Online Uzaktan Eğitim 1