Orta öğretim Matematik Özel Ders 5, 6,7 ve 8.sınıflarda görecekleri konular önceki gördükleri matematik konularına benzerlik gösterse de artık görsellikle değil bilinmeyen ifadelerle çözümler yapılacaktır. Bu durumda ilköğretimde matematik dersinde çok başarılı olan bir öğrencinin 6.sınıfta anlama zorluğu çekmesine sebep olmaktadır. İlköğrenimini tamamlamış öğrenciler ortaokula başlangıç yapmaktadır. 6 ve 7. sınıflar ders bazında branşlaşan kilit sınıflardandır. Öğrenciler bu bakımdan şu gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. İlköğrenimde temel seviyesi düşük olan öğrencilerin bir üst konuyu anlayamaması temel eksikliğinden kaynaklandığı için uzman öğreticiler için sorunların anlaşılması daha kolaydır.

5.Sınıf Matematik Özel Ders

Öğrencilerimize 5.sınıflarda gördüğü matematik konularının sorularını pratik test teknikleriyle eksiksiz öğretiyoruz. 5.Sınıflar için artık somut işlemlerden soyut işlemlere adım atma vakti gelmiştir.

5. sınıf matematik özel derste tüm matematik konuları öğrencilerimize tam kavrama tekniğimizle eksiksiz olarak öğretilmektedir. Çalıştırdığım öğrencilerin durumunu tespit edici ilk dersime dair izlenimlerimden sonra öğrenciye uygun kaynaklar ve özel hazırladığım testler veriyorum.

Derslerimizden sonrada ödevlerini rahatlıkla yapabilecek seviyede olacak ve günlük düzenli ödev testlerim vardır. Amacım öğrenciye ”öğrenmeyi öğretmek” ve öğrenciye analiz yeteneği kazandırmaktır. İlkokulda okuyan ya da okula henüz yeni başlayan çocuklarınıza, okul derslerine yönelik müfredata uygun sistemli ve planlı bir öğrenim imkanı sunarak çocuğunuzun eğitimine, okula yeni başladığı bu ilk yıllarda katkıda bulunuyor, temelini sağlamlaştırıyoruz. Özel ders desteği sağlam ve kalıcı bir bilgi birikimine sahip olmasıyla birlikte gelecekte liseye giriş, hatta üniversiteye giriş sınavlarına hazırlığa kadar geçireceği süreçte eksiksiz ve sıkıntısız bir eğitim yatırımı olacaktır. Çoğu öğrencilerimizin en büyük şikayeti ilköğretim düzeylerinde tam olarak oturtamadıkları temel eksikliği olduğundan siz velimizin, henüz ilköğretim düzeyinde okuyan çocuğunuza aldıracağınız özel ders takviyesiyle bu sorunu ortadan kaldıracak ve geleceğe en değerli yatırımı yapmış olacaksınız.

Ev ödevlerine yardım ediyoruz. Proje ve performans ödevlerine yardım ediyoruz. Evinizde birebir masa başı eğitimin kolaylaştırıcı avantajının farkına varabilirsiniz. Zamanını belirlemenin tamamen size ait olduğu özel ders imkânımızdan faydalanabilirsiniz. İlköğretim öğrencileri için özel ders” ilk bakışta bir çok insanın yadırgadığı ve özel ders almak için gerek uyulmadığına inandığı bir durumdur. 5.sınıftan mezun olan öğrenciler bu beş senelik eğitimlerinde görmüş oldukları matematik konularını ağrılıklı olarak görsel yöntemlerle öğrenmişlerdir.

Dersi grup halinde aldıkları için anlamanın gerçekleşmemesi ve anlamadığı soruları soramaması, ders çalışırken dikkat dağınıklığı yaşaması, bu gibi sorunlar öğrenciyi başarıya taşıyamamaktadır. 6.sınıfta öğrenci matematik dersi konularında ve sorularında bilinmeyenli işlemle ilk kez tanışır. Bu yüzden 5.sınıfa kadar matematik dersinden hiçbir problem yaşamayan öğrenci 6.sınıfta zorlanabilir. Hatta matematik dersi öğrenciye anlaşılmayan bir ders haline gelebilir.

6.sınıf matematik özel ders

Öğrencilerimize 6.sınıfta gördüğü matematik konularını yeni pratik test teknikleriyle eksiksiz öğretiyorum. 6.sınıf matematik öğrencilerin zihinden yalın işlemlerin yan sıra bilinmeyenlerle karşılaştığı ilk sınıftır. 6.sınıf matematik özel derste kendi özel test ve konu anlatımız ile daha çok örnek çözecek bir anlamda ufku genişleyecektir.

Derslerimizden sonra da ödevlerini rahatlıkla yapabilecek seviyeye gelmiş olacaktır.

Amacım öğrenciye ”öğrenmeyi öğretmek” ve öğrenciye analiz yeteneği kazandırmaktır.

İlkokulda okuyan ya da okula henüz yeni başlayan çocuklarınıza, okul derslerine yönelik müfredata uygun sistemli ve planlı bir öğrenim imkanı sunarak çocuğunuzun eğitimine, okula yeni başladığı bu ilk yıllarda katkıda bulunuyor, temelini sağlamlaştırıyorum.

Özel ders desteği sağlam ve kalıcı bir bilgi birikimine sahip olmasıyla birlikte gelecekte liseye giriş, hatta üniversiteye giriş sınavlarına hazırlığa kadar geçireceği süreçte eksiksiz ve sıkıntısız bir eğitim yatırımı olacaktır.

Çoğu öğrencilerimizin en büyük şikayeti ilköğretim düzeylerinde tam olarak oturtamadıkları temel eksikliği olduğundan siz velimizin, henüz ilköğretim düzeyinde okuyan çocuğunuza aldıracağınız özel ders takviyesiyle bu sorunu ortadan kaldıracak ve geleceğe en değerli yatırımı yapmış olacaksınız.

Ev ödevlerine yardım, proje ve performans ödevlerine yardım ediyorum.

Evinizde birebir masa başı eğitimin kolaylaştırıcı avantajının farkına varabilirsiniz.

Zamanını belirlemenin tamamen size ait olduğu özel ders imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

İlköğretim öğrencileri için özel ders” ilk bakışta bir çok insanın yadırgadığı ve özel ders almak için gerek duyulmadığına inandığı bir durumdur.

5.sınıftan mezun olan öğrenciler bu beş senelik eğitimlerinde görmüş oldukları matematik konularını ağrılıklı olarak görsel yöntemlerle öğrenmişlerdir.

6.,7. ve 8.sınıflarda görecekleri konular önceki gördükleri matematik konularına benzerlik gösterse de artık görsellikle değil bilinmeyen ifadelerle çözümler yapılacaktır. Bu durumda ilk öğretimde matematik dersinde çok başarılı olan bir öğrencinin 6.sınıfta anlama zorluğu çekmesine sebep olmaktadır.

İlk öğrenimini tamamlamış öğrenciler ortaokula başlangıç yapmaktadır. 6 ve 7. sınıflar ders bazında branşlaşan kilit sınıflardandır. Öğrenciler bu bakımdan şu gibi sorunlarla karşılaşıyorlar.

İlk öğrenimde temel seviyesi düşük olan öğrencilerin bir üst konuyu anlayamaması temel eksikliğinden kaynaklandığı için uzman öğreticiler için sorunların anlaşılması daha kolaydır.

Dersi grup halinde aldıkları için anlamanın gerçekleşmemesi ve anlamadığı soruları soramaması, ders çalışırken dikkat dağınıklığı yaşaması, bu gibi sorunlar öğrenciyi başarıya taşıyamamaktadır.

6.sınıfta öğrenci matematik dersi konularında ve sorularında bilinmeyenli işlemle ilk kez tanışır. Bu yüzden 5.sınıfa kadar matematik dersinden hiçbir problem yaşamayan öğrenci 6.sınıfta zorlanabilir. Hatta matematik dersi öğrenciye anlaşılmayan bir ders haline gelebilir.

7.sınıf matematik özel ders

Amacımız öğrencilerimizin okullarında ki sınıf başarısını arttırmak ve 8.sınıfta girecekleri ortak sınavlarda başarılı olmalarını sağlamaktır.

İlköğretim de okuyan çocuklarınız için;Ev ödevlerine yardım ediyoruz.

Proje ve performans ödevlerine yardım ediyoruz.

7. sınıf öğrencilerimizin okullarında ki başarıyı arttırmak ve ortak sınavlarda başarılı olmalarını sağlamaya yönelik birebir eğitimler veriyorum.

7.Sınıf matematik dersi, 6.sınıfta bilinmeyenlerle işlem yapmayı öğrenmiş öğrenci için orta seviyeli bir ders gibi gelecektir.

Fakat 6.sınıfta bu temeli tam alamamış bir öğrenci için çok zor ve anlaşılmayan bir ders olacaktır.

Zaman ayırıp okuduğunuz için Teşekkür ederim.

Yorum yapın