Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Özel Matematik Dersi

Özel Matematik Dersi

Okul sıralarının en temelinden en yüksek aşamasına kadar özel matematik dersi çok büyük öneme sahiptir. Akademik konular da yüksek öğretimlerin en iyi bölümlerine bakıldığında hepsinin matematik temelli bölümler oldukları görülecektir. Bu nedenle gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak için öncelikle sayısal bilimlerden birisi olan matematik konusunda çok iyi olmak gerekiyor.

Ankara’da Özel Matematik Dersi

Matematik dersinin en temel eğitim öğretim döneminden en yüksek eğitim öğretim dönemine kadar her konusunda başarılı olmak gelecek için önemli bir adım atmak anlamına geliyor. Bu nedenle özel matematik dersi ile matematik konusundaki tüm eksiklikler giderilerek gelecek için önemli bir ışık yakmak mümkün.

20 yıl boyunca özel ders vermekteyiz ve hangi öğrenci nerede takılır, sorulardaki püf nokta nedir bunları biliriz. Öğrencilerimizin de bu noktalarda takılacağını düşünmekteyiz.

özel matematik dersi verdiğimiz öğrencilerimize Matematik ve Geometri sorularına nasıl yaklaşacağını gösterir bir ders notu vermekteyiz.

Özel matematik dersi öğrencilerimize sınavın tüm konu listesini yapıp kalan haftalara dağıtarak bir konu tablosu yapmaktayız ve bir nüshası öğrencimizde kalmaktadır. Öğrenci de öğretmen de o hafta hangi konu anlatılacağını bilir ve disiplinli olarak dersler planlanır. Konuların yetişmeme sorunu ortadan kalkar.

ozel-matematik-dersi
Özel Matematik Dersi

İlk görüşme dersimizde kendimizi size tanıtmak amaçlı belgelerimizi göstermekteyiz.

Öğrencimizin seviyesini, el pratikliğini, sorulara yaklaşımını, eksik kaldığı konulaı, hangi konuları bilip bilmediğini, konuları öğrenirken yüzeysel mi yok sa can alıcı noktaları ile mi öğrenmiş ölçmekteyiz.

Özel matematik dersimizde size özel ders notlarımızı föyler halinde vereceğiz. Bu her bir konu föyünde özenli konu anlatımı, basit orta zor sorular, deneme sınavlarından alınmış sorular, ösym ve meb’nin tüm yaptığı sınavlarda o konu ile ilgili püf noktalı olarak düşündüğü ve sorduğu sorular ve ödev soruları bulunmaktadır.

ozel-matematik-dersi
Özel Matematik Dersi

19 yıldır dershane ve özel ders tecrübesine sahibiz.

ozel-matematik-dersi
Özel Matematik Dersi

Özel matematik dersimizde konuyu bitirdikten sonra konuyu özetleyici kavram haritaları yaparak soru çözümlerinde bu kavram haritaları bize ışık tutmaktadır.

Öğrencilerimize verdiğimiz ödevleri whatsapp üzerinden çözülüp çözülmediğini kontrol amaçlı takip ederiz.

ozel-matematik-dersi
Özel Matematik Dersi

Özel Matematik Dersi Avantajları

Okullarda verilen matematik dersinde öğrencilerin yaşamış oldukları en büyük sorun müfredatın çok yoğun ve zamanın az olmasından dolayı öğrencilerin matematik dersi ile ilgili sağlam temeller atamazlar. Anlayamadıkları bir konu için yeniden geriye dönmek zaman açısından büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Bu nedenle özel matematik dersi ile öğrenciler matematikte anlayamadıkları tüm konuları anlar hale gelerek okuldaki matematik müfredatına yetişmektedirler.

Öğrencilere verilen özel matematik dersi ile öncelikle öğrencilerin matematik dersinde eksik kaldıkları konuların tespit edilmesi sağlanıyor. Yapılan bu tespitler ile öğrencilerin bu konuları çok daha iyi anlaması için adımlar atılıyor. Verilen özel matematik dersinde yapılan ilk iş öğrencilerin matematik seviyelerinin tespit edilmesidir. Matematik seviyeleri tespit edilerek en temelden öğrencilerin seviyelerini yükseltmek için çalışma programları hazırlanıyor.

Hem Okul Hem Sınavlara Hazırlık

Verilen özel matematik dersi ile öğrenciler hem okullarındaki matematik dersi sınavlarına hem de büyük sınavlara hazırlanmaları sağlanıyor. Matematik biliminde var olan formüller hayatın tamamında geçerli olduğu ve değişkenlik göstermediği için alınan iyi bir matematik dersi ile bu bilgiler tüm eğitim öğretim hayatı boyunca öğrencilere büyük avantajlar sağlıyor.

Özel matematik dersi ile öğrenciler matematik dersi için sağlam bir temel atarak aynı zamanda üniversite sınavları için de hazır hale gelmeleri sağlanıyor. Yapılan araştırmalarda üniversitelerin en iyi bölümlerinde okuyan öğrencilerin ortak noktası matematik derslerinin en temelden çok iyi olduğu belirlenmiştir.

Özel matematik dersi ile sunulan hizmetler birbirinden farklı özellikler içeriyor. Öncelikle konu anlatımı ve konunun anlam olarak idrak edilmesi sağlanıyor. Sonraki aşamada ise anlatılan konuların çok iyi pekiştirilmesi için soru çözme tekniklerine geçiliyor. Soru çözme teknikleri başlangıçta tek bir kulvarda verilirken sonraları farklı soru çözme tekniklerine geçilerek konuların çok daha iyi kavranması sağlanıyor.

Öğrencilerin iyi oldukları ve yeterince iyi olmadıkları konularda herhangi bir ayrım yapılmadan sanki öğrenciler tüm konularda iyi değilmiş gibi en temelden eğitimler verilmeye başlanıyor. Çünkü matematikte her konunun bir sonraki konu ile bağlantılı olması matematik dersinin bir bütünlük içinde ele alınmasını gerektiriyor.

Matematik Öğretmeni Yalçın ALGAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.