Matematik Soru Cevap Grubu

Matematik Soru Cevap Grubu

6 Nisan 2020 tarihinde oluşturuldu.
Matematik Soru Cevap Grubu

Daha çok yeni sınav sistemi veya yeni yayınlar veyahut yeni müfredat ile uyumlu hale getirilmiş matematik soru cevap bölümümüz öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Türkiye’nin hangi ilinde yaşarlarsa yaşasınlar, ikamet ederlerse etsinler, hangi sınıfta olurlarsa olsunlar veyahut hangi sınava hazırlanıyorlarsa hazırlasınlar bütün öğrencilerin göndermiş oldukları soruların çözülmesi ve öğrencilere geri gönderilmesi sistemi artık çok daha kolay hale gelmektedir.

Matematik Soru Cevap Grubu İle Başarıyı Yakalamak

Bu sebeple bütün öğretmen ve öğrencilerin oluşturulmuş matematik soru cevap grubu isimli bu platformda bir araya gelmeleri ve eğitim odaklı çalışmalar sergilemeleri gerekmektedir.

Bütün öğretmen ve öğrencilerin toplanması ile oluşturulacak soru cevap grubu en son eğitim teknolojilerini kullanarak öğretmenlerin soruları çözmeleri mümkün hale gelmektedir.

Soru Cevap Sistemi Nasıl Çalışır?

Oluşturulan grupta 5 tane matematik öğretmeni ile sorular anında çok hızlı bir şekilde ve anlaşılır bir perspektifte çözülerek öğrenciye tekrar geri dönüşü sağlanmaktadır.

Soru cevap grubu oluşturulduktan sonra matematik dersi ile ilgilenmeyi ya da bu derse çalışmayı ya da bu ders ile ilgili soruları çözmeyi seven veyahut çözemediği, yapamadığı, anlam veremediği bütün soruların cevaplarını araştıran öğrencilerin bu gruba dahil olması çok daha avantaj sağlayacaktır.

Soru Cevap Gruplarında Çözülen Soru Sayısı

Çözmüş olduğu testler arasında anlam veremediği ve gruba sormak istediği sorular en az 10 tane ise günlük, bu rakam ayda 300 soru yapmak demektir. Sınava kadar 2000 tane sorunun çözülmesi anlamına gelmektedir. Bu durum, yaklaşık olarak 33-34 saat gibi bir süre gerektirmektedir.

Matematik soru cevap grubu daha çok öğrencilerin çözemediği sorularını fotoğraflarını cep telefonlarından çekerek öğretmenlerimize gönderirler. www.matematikozelders.com sitemizin hizmeti olan bu grubumuza mobil cihazlar aracılığı ile çekerek oluşturulmuş ortak gruba göndermeleri neticesinde hazır bulunan öğretmenlerin bu soruların cevaplarını çözerek çözümlerin gerek yazılı gerekse de video anlatımlı şeklinde tekrar öğrencilere Whatsapp ’tan ya da diğer iletişim kanallarından gönderilmesi ile mümkün olabilmektedir. 

Öğrencinin fotoğrafını çekip gruba attığı soruyu ilk önce hangi öğretmen görürse o öğretmen hemen o soruyu çözerek öğrenciye geri gönderir. Bu şekilde zamandan tasarruf edilmiş olur.

Öğrenciler Bu Gruba Neden Katılmalılar?

Grubun çalışma prensipleri ile ilgili öğrencilerden bir form doldurmaları istenmektedir. Bu şekilde boş zamanların daha iyi bir şekilde, daha verimli bir şekilde değerlendirilmesi amaçlanmaktadır

Matematik Soru Cevap Grubu

Matematik Soru Çözüm Grubu

Matematik soru cevap grubu üyeliği ve soru çözüm platformlarının diğer avantajlarından yararlanabilmek amacıyla öğrencilerin göndermiş oldukları sorular, soruyu ilk gören öğretmen tarafından incelenerek çözüm yapılır..

Daha çok gruba katılmış olan üyeler arasında paylaşılacak ve konu anlatımları, notlar ya da matematik soruları, bilgileri, kural ve formüllerden oluşan nokta atış soruları veyahut yeni nesil uzun metinli  sorular yani son sisteme uyumlu halde matematiği daha çok ve yorumlamaya yönelik ales ve dgs gibi platformlarda sorulan sorular ile güncel hayat problemleri paylaşımlarından faydalanmak mümkün olabilmektedir.

Grubun üyeleri, gruba sorular sorabilmektedir. Ders çalışma planlarını talep edip buna göre ders çalışma programlarını yapabilmektedirler. Gerek basit düzeyde, gerek orta düzeyde, gerekse de zor düzeydeki konu testlerini talep edebilme hakkına sahip olabilmektedirler. Konu anlatımlarını ve notlarını alıp buna göre alıştırma ve pekiştirme sorularını çözebilirler. Sınavlara çalışan bütün öğrencilerin bu gruba katılmaları önerilir.

Bir Yalçın ALGAN etkinliğidir

Matematik Soru Cevap Grubu 1