Öğretmeninizi seçmek için
Bulunduğunuz İli Seçiniz

Üyep Matematik Özel Ders

Üyep Matematik Özel Ders
Matematik özel ders

Üyep Matematik Özel Ders, Matematik Özel Ders ekibi olarak biz Matematik Öğretmenleri Üstün yetenekli öğrencilerimiz için Üstün Yetenekliler Eğitim Programları (ÜYEP) sınavını takip ve bu sisteme öğrenci kazandırmak hedefindeyiz. 

Üyep Matematik Özel Ders, ÜYEP, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin örgün eğitimlerine devam benzer olarak yürütülen, yükseköğrenim tabanlı bir eğitim modelidir.  ÜYEP modeli; tanılama, müfredat, öğretim, değerlendirme, program ve öğretmen eğitimi üzerine altı bileşenden oluşur.

Üyep Matematik Özel Ders, Bizim Üstün yetenekli çocuklar matematik için özel ders olarak hedifimiz arasında ÜYEP tanılama sistemi ile matematik alanında üstün yetenekli olarak tanılanan ilköğretim öğrencilerini bu sisteme dahil etmek ve bir bu sistemin araştırma listesine almaktır. ÜYEP araştırmanın verileri ÜYEP Değerlendirmeleri Öğrenci Formu (ÜDÖF) kullanılarak toplanır.

ÜYEP araştırmada, istatistiksel karşılaştırmalar tek örneklem t-testi kullanılarak yapılmış, ölçüt olarak da “3” değeri (çok iyi) almıştır. Bu araştırmada elde ettikleri bulgular, öğrencilerin ÜYEP’in özelliklerini genel olarak “çok iyi” düzeyde değerlendirdiklerini ortaya koymaktadır. İşte bu araştırmada elde edilen sonuçlara dayanarak söyleyebilirizki ÜYEP’in sosyal geçerliği oldukça yüksektir.

Özel yetenek testleri ve Sayısal mantık alanında Ales Dgs sınavları gibi sınavlara öğrenci hazırlayan Yalçın Algan Üyep sınavına da bir çok öğrenci hazırlamıştır. Öğrencilerin yetenekleri ve kurgulayıcı düşünmelerini geliştirmek adına uzun soluklu bir ders çalışma planı ile Türkiye’de sayılı okullardan bir tanesine girebilmek için size ışık tutmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARAYIN