• yalcinalgan@matematikozelders.com

YALÇIN ALGAN MATEMATİK ÖZEL DERS

Matematik Geometri Özel Ders

İster evinizde , ister Kızılay’da mini kütüphanemizde ders imkanı,

17 yıllık Dershane ve Özel ders tecrübesi,

Pedagojik eğitim formasyon belgeli Matematik bölümü mezunu öğretmenden,

Güvenilir, disiplinli ve Matematik başarı koçluğu hizmeti,

Ek iş değil son 4 yıldır sadece Matematik özel ders veren öğretmeninden,

Öğrencinizi test ederek her seviyeye özel öğretim metodlarıyla,

Başarı garantili bir özel ders,

Özel hazırlanmış ders föyleri, denemeler ve Sınavlara hazırlık yayınlar kullanılarak Matematik Özel ders.

Birebir, düzenli, planlı ve takip sistemli özel ders,

Kişiye özel anlatım,

Matematik Öğretmeni YALÇIN ALGAN

NOT: WATSHAPP Matematik soru çözüm grubumuz vardır.

BAŞARI GARANTİLİ MATEMATİK ÖZEL DERS

Merhabalar, Sınavların kaldırılacağı ama   sınavsız liseye ve ya Üniversiteye geçişin mümkün olmadığı açıklaması yine ciddi bir çalışmanın sonucunda olacaktır.

Bu konuda size yardım etmek istiyorum.

Aşağıdaki tablo da özel ders saatleri yer almaktadır. 2 saat ders ücreti ödüyorsunuz 3 saat ders çalışıyoruz.

Ankara Matematik Özel Ders nerede yapılır

Ankara Özel Matematik Dersi ister evinizde ister Kızılay İzmir caddesindeki mini kütüphanemizde verilmektedir. Evlerde yapılan dersler için ek ücret talep edilmez.

Tecrübemiz;

17 yıllık Dershane ve Özel Ders tecrübesine sahibiz.

Özel ders verdiğimiz sınıf ve sınavlar;

Ara sınıf 4,5,6,7,8,9,10,11,12.sınıf öğrencilerine yönelik yazılı çalışması, sınavlara hazırlık temel eksikliğini giderici çalışmalar da yapmaktayız.

Ankara Üniversiteye hazırlık, ALES, DGS, KPSS, PMYO, YÖS, IB sınavlarına hazırlık Matematik ve Geometri özel ders vermekteyiz.

Neden YALÇIN ALGAN Matematik ve Geometri Özel ders

Biz ilk dersimizde,

1.) Veli ve Öğrencimiz ile sohbet ediyoruz, diploma ve sertifikalarımızı gösteriyoruz. Çünkü Pedagojik formasyon belgesi olmayan Üniversite öğrencileri, mühendislik fakultesi mezunları ODTÜ mezunuyum diyerek özel ders anlatmayı deniyorlar.

2. ) Öğrencimize kısa sorulardan oluşan tarama soruları sorarak kendini tanımasını, özel dersin gerekliliği konusunda daha ciddi kararlar vermesini sağlarız.

3. ) Öğrencimize hedefine ulaşması için ne kadar net yapması gerektiğini, günde kaç saat ders çalışması gerektiği hakkında tablomuzu anlatırız. Haftalık çalışma planı yapmasına yardımcı oluyoruz. Çünkü öğrenci de öğretmen de anlatılacak konuyu önceden bilmesi ve hazırlıklı olması başarı için ön şarttır.

4. ) Öğrencimizin Matematik bilgisini ölçer, kendisini tanımasını dolayısıyla bizim onun matematik temelini ölçmemiz gerçekleşir.

Süre gözetmeksizin, öğrencimizin de zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. İster evinizde ister. Kızılay’da mini kütüphanemizde Birebir özel dersler vermekteyiz.

5. ) Öğrencimize gireceği sınav hakkında bilgi veririz.

6. ) Tüm konuları Sınav tarihine kadar olan haftalara böleriz ve konu dağılım tablosunu gösteririz.

7. ) Girecek olduğu sınavın tüm yıl yıl Tüm ÖSYM sorularını öğrenciye veririz.

8. ) Matematik Geometri sorularına yaklaşım tekniklerini anlatırız, sorulara yaklaşım teknikleri ile ilgili notların yazılı olduğu kağıdı öğrencimize veririz. Öğrencimiz soru çözerken bu kağıttan yardım alır.

9. ) Öğrencimiz ÖSYM ve MEB in tüm sınavlarda çıkan sorularını konularına göre düzenlenmiş halini çözer.

10. ) Yıllarca edindiğimiz tecrübe ile her deneme sınavından sonra öğrencilerimizin yaptığı hataları not ettik ve öğrencimizin de bu hataları yapmaması için onu bilgilendirir ve takibini yaparız.

11. ) Öğrencimiz bize WatshApp tan 7 gün 24 saat soru sorabilir.

12. ) Matematik ve Geometri sorularına yaklaşım tekniklerini, ne sorulursa ne yapılmalı diye not aldığımız tecrübemizi bir kitapçık haline dönüştürdük. Bunu öğrencimiz ile paylaşıyoruz.

13. ) Dersi öğrencinin en rahat yorumlayabildiği öğretim metodunu uygulayarak en iyi anladığı metod ile dersimizi anlatmayı sürdürürüz.

14. ) Ders işlerken önemli bulduğumuz noktaları bir formül kağıdına not ederiz, kavram haritaları oluştururuz. Çünkü öğrenci tüm föyü tekrar tekrar etmektense kavram haritasına bakarak ta daha hızlı yol alabilir, sorulara yaklaşabilir.

15. ) Öğrenciye nasıl ders çalışması gerektiğini anlatarak yapılması gerekenleri kağıda beraber not eder takibini yaparız.

16. ) Öğrencinin kendini tanıması ve zamanı en güzel şekilde kullanması için doldurulması gereken bir anket uygulayarak boş zamanlarını tespit ederiz. Daha fazla ders çalışabilecek zaman ayarlaması yapılabilir.

17. ) Öğrencimize piyasadaki kaynaklarda kolay Orta ve Zor kaynak önerisi yapılarak ödevlendirmeler yapılır, çözemediği soruların üzerinde neden çözülemediği ve eksik olan yorumun ne olduğu anlatılır.

18. ) ÖSYM ve MEB in yapmış olduğu tüm sınavların sorularını konularına göre düzenledim ve bir çok elit kaynaklardan özel soruları konu anlatımları ve kısayolları bir araya toplayarak bir konu anlatım föyü oluşturdum. Yılların tecrübesini de katarak başarıyı yakalamamız için her şeyi düşündüm.

19. ) 18 yıldır dershane ve özel ders tecrübesine sahip bir öğretmenim. Son 4 yıldır sadece matematik özel ders vermekteyim. Sadece özel ders öğrencilerimin başarılı olması için uğraşmaktayım

Özel Ders süresi

Özel derslerimiz Sınava kadar sürmektedir.

Özel ders seanslarımız haftada 2 saat sürmektedir.

Sınav grubu öğrencilerimize 2 saat üzerinde anlaşıp biraz da biz zamanımızdan fedakarlık yaparak 3 saate yakın ders çalışabiliyoruz.

Özel Matematik Dersi tekniklerimiz;

Ders anlatırken kavram haritaları yapıyoruz, yani önemli bulduğumuz kavramı özet olarak bir A4 kağıda not ediyoruz.

Öğrenci ile ders sonunda önemli bulduğumuz bu kavramları tekrar ediyoruz.

Öğrenci o konu ile ilgili sorular çözerken konunun ön özetine bakabilir.

O konunun tekrarını bu kavram haritası üzerinden rahatlıkla yapabilir.

Özel dersimizde öğrencimiz de bizimle birlikte düşünerek yorum katarak ve derse katılarak dersimizi işleriz.

Öğrencimiz konuyu öğrenirken onlarca kaynak taraması yapmasına gerek kalmadan onlar adına biz piyasadaki

kaynakları inceler, özel ders föylerimize ekleriz. ders sonunda föyümüz öğrencimizde kalır.

ÖSYM’nin yaptığı 2017 sınavları da dahil ve geriye dönük tüm TEOG YGS LYS KPSS ALES DGS sorularını inceledik ve özel ders föylerimize ekledik.

17 yıllık dershane ve özel ders tecrübemizde öğrendiğimiz tüm özel çözümler, pratik çözümler, kısayollar, soru kalıpları, sorulara yaklaşım metodlarını da föylerimize ekledik.

Öğrenci ders çalışırken sorular üzerinde takılmaması için günün her saatinde Whatsapp tan soru sormalarını da sağlamaktayız.

Öğrencimize ücretsiz koçluk hizmeti sunuyoruz;

Motivasyon, ders takibi, veli öğretmen okul görüşmelerine katılma hizmetleri de sunmaktayız.

Öğrencilerimize ders çalışma konusunda zaman planlaması, çalışma planı ve takibi, okul seçimi, öğretmenleri ile görüşme yapmaktayız.

Öğrencinin çalışma ortamı, zamanı en güzel değerlendirme adına haftalık plan yapma ve uyulmasını sağlamaktayız.

Veli Öğrenci Öğretmen işbirliği ile mutlak başarıyı yakalamak adına görüşmeler yapmaktayız.

Öğrencinin matematiğe bakış açısını değiştirmek, ders çalışma alışkanlığı kazandırmak ve örnek bir davranış sergilemesini sağlamak ve topluma yararlı bir birey kazandırmak amacında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ek iş değil tek iş;

Öğretmenlik Pedogojik Formasyon belgeli, Branş öğretmenliği sertifikasına sahip Matematik Bölümü mezunu, Ek iş olarak değil tek iş olarak sadece özel ders veren matematik özel ders öğretmenleriyiz.

Eğitimci Kitap yazarı;

Sınavlara hazırlık kitap yazımı, kitap inceleme ve soru yazarlığı da yapıyoruz. ÖSYM ve MEB kurumlarının sınav sorularını inceler ve yorumlayarak analitik düşünme ve kurgulama yaparız. Yayın evlerine Liselere hazırlık, Üniversite sınavına hazırlık, ALES DGS KPSS denemeleri de yazıyoruz.

Ankara Özel Matematik Dersi;

Neden www.matematikozelders.com ailesi;

Öncelikle Eğitim ve Öğretime değer veren bir Eğitimciyiz.

Gönüllü olarak bir çok Vakıf ve Derneklerde Dernek üyelerinin çocuklarına gönüllü dersler verdik.

Türkiye genelinde mail grubumuz ile Matematik Öğretmenleri platformları toplantılarını düzenlemeye çalışıyoruz..

Yeni geliştirilen müfredatı takip etmek, Matematik koridoru dediğimiz yaşayarak ve yaşatarak öğretme projesine destek vermekteyiz.

Neden Matematik Özel Ders:

Her öğrencinin ihtiyacı ve seviyesi kendine özeldir. Birebir yapılan çalışma ile ihtiyacın tam tespiti yapılır.

Matematik özel derslerimiz klasik sınıf içi eğitimin aksine öğrenciyle birebir göz teması sağlanarak öğrenciye hitap edilir.

Öğrencinin derse katılım oranı daha yüksek olur.

Dolayısıyla ders takibi %100 dür.

Derste devamlılık sağlanır ve konu biriktirme olmaz.

Öğrencinin seviyesine göre konu işleyiş hızı net belirlenir. Gelişimin istatistiksel yorumu daha doğru ve sağlıklı yapılabilir ki bu da öğrencinin katettiği yolu net gösterir.

Derste devamlılık için öğrencinin bireysel çalışması önemlidir.

Özel ders bireysel ders çalışmaya mecbur bırakır.

Farklı kaynakların taranması daha rahat yapılır. Bu da öğrencinin her soru tipini görmesine olanak sağlar.

Teorik ve Uygulamalı derslerle kendi hazırladığımız özel ders föyleri ve öncül kaynaklar ile Türkiye geneli eğitmen arkadaşlarımızla beyin fırtınası sonucu oluşturduğumuz en kabul görmüş konu ve içeriklerle geleceğinize yön vermek isteriz.

Referanslarımız ve Güvenilirlik;

Yüzlerce Üniversite Okuyan Öğrencilerim ve Elit velilerimizin iletişim bilgilerini verebiliriz.

Velilerim arasında Emniyet Mensupları ve Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık konutlarında oturan Velilerimiz, Oyak sitesi, Park Oran sitesi, Sinpaş Yalı evleri … bir çok elit kesimden velilerimiz referansımızdır.

Özel ders öğretmeni olabilmek;

Özel ders vereceğimiz öğrencinin ihtiyaçlarını iyi belirlemeliyiz.

Öncelikle özel ders anlatmadan önce haftalık aylık ve yıllık plan yapılmalı, öğrenci ve öğretmen hangi konu  anlatılacağını bilmeli ve ön hazırlığın yapılması sağlanmalıdır.

Öğrenci ve öğretmen derse hazırlıklı girmelidir.

Öğrenci öncelikle konunun özünü anlatmalı sonra çemberi genişleterek konuyu kavratıcı sorular ile anlatımımızı desteklemeliyiz.

Özel ders anlatırken öğrenciye her zaman bir başucu kağıdı ( kavram haritası ) hazırlatırız. Bu kavram haritasını hazırlarken formülleri, önemli bulduğumuz pratik metodlar, kısayollar ve soru tiplerini not ederiz. Bu kağıt tek bir A4 kağıt olmalıdır. Öğrenci soru çözerken bu kağıtdaki bilgiler ona yardımcı olacaktır.

Öğrenciye o öğrendiği konu ile ilgili deneme sınavlarında nasıl sorulduğu, ÖSYM sınavlarında nasıl sorulduğu ve soruları da gösterilmelidir.

Öğrencinin elinin altında her zaman bir konu anlatımlı kitabı bulunması sağlanmalıdır. İleri ki konulardan gerektiğinde yardım alınması amaçlıdır.

Öğrenci bir konu ile ilgili tüm soru tiplerine hakim ise, ÖSYM’nin o konu ile ilgili YGS LYS ALES DGS KPSS TEOG sınavlarında çıkmış soruları da çözebilir durumda ise artık o konunun unutulmaması için denemeler çözme aşamasına gelinmiş demektir.

Öğrencimize o konu ile ilgili günlük, haftalık ve aylık tekrar yapacak şekilde ödevlendirmesini ayarlamaktayız.

UNUTULMAMALIDIR Kİ

biz her ne kadar özel ders sistemimizi anlatmaya çalışsak da bilgi birikimimiz ve yıllarca karşılaştığımız öğrenci profilleri öğretti ki her öğrencinin öğrenme yöntemi farklıdır. Bu da bizi tecrübeli yapmaktadır