Öğretmeninizi seçmek için
Bulunduğunuz İli Seçiniz

Ales Matematik Özel Ders

Ales Matematik Özel Ders

Matematik özel ders

Ales Matematik Özel Ders, ALES yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili kurumların kullanacakları puanları sağlayan sınav sistemidir.2018 ALES Sınavı  06 Mayıs 2018 Tarihinde yapılacaktır.

Sınav Saati, 10:00

Sınav süresi, 150 dakika

Soru sayısı, ALES, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Öğrenciler 2 kitapçıklarından toplam 50 soruluk Sözel testi + 50 soruluk Sayısal testi olarak toplam 100 soruya işaretleme yapacaklardır.

Yeni yönetmeliğe göre sınav geçerlilik süresi 5 yıl olacak.

Yeni Sözel Testi; sözcükte, cümlede ve parçada anlam; cümle ve metni tamamlama; kesin yargıya ulaşma, düşünce akışını bozan ifadeyi bulma ve parçada anlam bütünlüğü sağlama gibi başlıklar altında yer alan soru alanlarından oluşacak. Burada adaylardan temel dilbilgisi becerilerinin yanı sıra daha çok sözel akıl yürütme becerilerini ölçmek amaçlanıyor.

Yeni ALES Matematik Sayısal Testi; temel matematiksel işlemler, matematiksel ilişkilerden yararlanma; tekli, ikili ve üçlü problemler ve geometri gibi başlıklar altında yer alan soru alanlarını içerecek. Burada adayların sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesi amaçlanıyor.

Yeni ALES sınavı içeriği;

Ales Sayısal bölüm sınav sorularını incelediğimizde 5 ana bölümden oluşmaktadır.

ales sınavı içeriği

Ales Matematik Özel Derslerimizde bize ışık tutan Sınavlar; ÖSYM’nin KPSS, DGS, ALES, YGS, PMYO, SAYIŞTAY, ALS, İCRA, JANU, İ.YARGI, A.YARGI ve ÖZEL OKULLAR Sınav Soruları ,Yıl yıl sınav soruları, Konularına göre sınav sorularıdır.

Ales Matematik Özel Ders denilince Ankara‘da isim yapmış isimlerden biri olarak kendimi görmekteyim.

Özel derslerimizde kullandığımız kaynaklar,

İhtiyaç yayınları, İrem yayınları, Murat yayınları, İntibak yayınları, Karacan yayınları, Yargı yayınları, Tasarı yayınları, Garanti akademi yayınları, Kampüs yayınları, Arke yayınları, Sınav yayınları

ve Görsel akademi yayınlarıdır.

Sayısal Yetenek ve Mantıksal Akıl yürütme Kaynaklarımız; 

Sayısal Mantık Problemleri ( Güray Küçük ), Matematüs Mantıksal Akıl yürütme ( Sercan Koçak ), Mantıksal akıl yürütme ve Şekil yeteneği (Tek Ağaç yayınları ), Garanti Akademi Sayısal Mantık yayınları, ALES, DGS ve Özel yetenek sınavlarında sorulmuş sorulardır.

Birebir Ales Matematik Özel dersimizde amaç;

Sınavda sorulacak soruların benzerini sınav öncesi çözmüş olmak, bunun için bir çok soru çözmek ve yapamadıklarını sormak gerekir.

Elit kaynaklardan hazırlanmış föyler ve tarama testleri,

Belirlenen sürede çözülmesi gereken ve tekrar edilmesi gereken konuların, soruların çözülmesi gerekmektedir.

Yapamadıgınız soruları biraz düşünmenizi isteriz, önemli buldugunuz soru tiplerini not almanız ve ugraşıp ta yapamadıgınız soruları WHATSAPP yardımıyla ögretmeninize göndermeniz en dogrusu olacaktır.

Soruyu çözerken önce basit örnek kurunuz, bir mantık geliştiriniz. Mantıgı soruya uygulaınız.

Ögrendiğiniz konunun ana hatlarını mutlaka bir akıl defteriniz e not alınız. Unutmayın her geçen gün içinde konular ögrenilecektir.

Ales matematik Özel Ders, Temel konu anlatımı ve klasik sorular, önemli bulduğumuz yoruma dayalı mantıksal akıl yürütme soruları , deneme sınavlarından seçilmiş özel sorular, uzun metinli sorular, ÖSYM’nin konu ile ilgili sorduğu sorular öğrenci ile birlikte çözülecektir.

Düzenli ve yeni müfredata göre hazırlanmış özel konu anlatım föyümüz üzerinden konu anlatımı yapıyoruz ve föyümüzü öğrencimize veriyoruz.

Soruları işlem hatası yapmadan daha hızlı çözebilmek için, konunun kavram haritası incelenir. ( konunun ana hatlarını gösterilir). Hızlı soru çözüm, test teknikleri, derslere göre nasıl çalışılacağı anlatılır. Veli ve Öğrenci memnuniyeti, mutluluğu, referansı bizim için önemlidir

 

ALES Matematik özel ders

ALES Matematik özel ders

ALES SINAVINA HAZIRLADIĞIMIZ ÖĞRENCİLER.

Ankara Matematik Özel ders sitemizi incelediniz mi ?

1.925 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. Enes Altun dedi ki:

  Selam Yalçın Öğretmenim
  Ben ALES için Yalçın öğretmenim ile beraber çalıştım.
  Başlangıçta hepimizin takıldığı matematik konusunda çok zayıftım.
  Fakat ilk dersten itibaren düzenli çalışarak, tekrar ederek soru sorarak bunun faydasını gördüm.
  Yalçın Öğretmenimde sağ olsun gerek bilgisi ile gerekse motive edici tarzıyla bana bu konuda çok yardımcı oldu.
  Az bir bilgi ve özgüven ile başladığım bu yolculukta ALES’ten istediğim düzeyde bir puan alarak çok şükür hedefime ulaştım.
  Çok şükür bundan sonra öyle bir derdim kalmadı, bunun için Yalçın Öğretmenime ne kadar teşekkür etsem azdır.
  ALES veya diğer dersler olsun fark etmez, özel ders almayı düşünenler varsa hiç çekinmeden Yalçın Algan’dan alabilirler, kendisi bana çok yardımcı oldu eminim ki size de yardımcı olacaktır.
  Tekrar her şey için teşekkürler .
  Enes Altun

 2. Seher D. dedi ki:

  Saygılarımla Kıymetli Öğretmenim

  Selamlar Yalçın hocam. Bu mesajı size minnet borcu olarak yazıyorum. En azından bunu yapmalıyım. Sizin sayenizde şuan istediğim yerdeyim. Hocam ile ALES konusunda çalışmak için anlaştık. Kendisi evime gelip dersleri anlattı bana. Aramızda bir hoca – öğrenci ilişkisinden daha çok abi – kardeş ilişkisi vardı diyebilirim. İşine bu derece bağlı bir insan için bu çok güzel bir şey. Derslerimiz her zaman saygı ve nezaket çerçevesinde geçiyordu. Ne zaman takılsam veya anlamadığım bir nokta olursa kendisi hiç sıkılmadan özenle tekrar ediyordu ilgili bölümü. Onun tavsiyeleri ve motivasyonu sayesinde şu an bir üniversitede araştırma görevlisi kadrosuna atanmış durumdayım. Tekrar teşekkürler hocam iyi ki varsınız.

 3. Oguz T. dedi ki:

  Sevgili Yalçın Öğretmenim

  Öncelikle bana kattığın eşsiz bilgi ve deneyimler için sana çok ama çok teşekkür ederim. Akademisyenlik yolunda adım attığım bu günler de senin bana kattığın değerin hakkını hiçbir zaman ödeyemem. Bu günlere geldiysem ALES gibi süresi kısıtlı bir sınavda matematik ve geometri üzerinde gösterdiğin kısa yollar sayesindedir. O kısacık zaman da hiçbir matematik öğretmeni senin kattığın bilgileri katamazdı bana. Yüksek lisans ve Akademik kariyer düşünen arkadaşların Yalçın öğretmenim özel ders almalarını kesinlikle öneriyorum. Çünkü yalçın öğretmenim hiçbir zaman olaya ekonomik olarak bakmadı ve tek gayesi bizlere bir şeyler kazandırıp iyi yerlere gelmemize katkı sağlamak olmuştur.

 4. Enes F. dedi ki:

  Herkese selamlar,

  Ben ALES için Yalçın hocam ile beraber çalıştım. Başlangıçta hepimizin ufakta olsa bir yerde takıldığı matematik konusunda çok zayıftım. Fakat ilk dersten itibaren düzenli çalışarak bunun faydasını gördüm. Yalçın hocam da sağ olsun gerek bilgisi ile gerekse motive edici tarzıyla bana bu konuda çok yardımcı oldu. Az bir bilgi ve özgüven ile başladığım bu yolculukta ALES’ten istediğim düzeyde bir puan alarak yolculuğumu sonlandırdım. Çok şükür bundan sonra öyle bir derdim kalmadı, bunun için Yalçın hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. ALES veya diğer dersler olsun fark etmez, özel ders almayı düşünenler varsa hiç çekinmeden Yalçın beyden alabilirler, kendisi bana çok yardımcı oldu eminim ki size de yardımcı olacaktır. Tekrar her şey için teşekkürler hocam

  Herkese iyi çalışmalar. Enes F.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARAYIN