Uzaktan Eğitim | Matematik Özel Ders | Matematik Test ve Videoları
Matematik Özel Ders

Tyt Matematik Özel Ders

Tyt Matematik Özel Ders

Matematik ile olan imtihanımız ilkokul sıralarında başlayıp hayatımızın her dönemine karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olunca Tyt matematik özel ders bir zorunluluktur. Ancak bu çoğu öğrenciler için kolay değildir, daha gerçekçi bir ifade ile söylemek gerekirse; öğrenciler kendini bu şekilde avutmaktadır. Yani matematik öğrenmenin, matematikte başarılı olmanın zor olduğunu sanmaktadır.

Şimdi bu avuntuları bir kenara atıp Yalçın Hoca ile en temelinden bir matematik kalesi inşa etmeye var mısın?

Tüm korkularını bir kenara atmaya ve özel öğretmenin ile ilmik ilmik matematik dokumaya hazır mısın Ankara?

Tyt Matematik Özel Ders 

Ösym ve Meb’nin yaptığı tüm sınav sorularını inceler ve her yıl özel ders notlarımıza ekleriz.

tyt-matematik-ozel-ders

Tyt matematik özel ders öğrencilerimize öncelikle ösym ve meb’nın soru hazırlama mantığından yola çıkarak piyasadaki yayınları inceleyerek yılların tecrübesi ile hazırladığımız özel ders notlarının yanı sıra piyasadaki elit yayınları da çözmesini tavsiye etmekteyiz.

tyt-matematik-ozel-ders

20 yıl boyunca özel ders vermekteyiz ve hangi öğrenci nerede takılır, sorulardaki püf nokta nedir bunları biliriz. Öğrencilerimizin de bu noktalarda takılacağını düşünmekteyiz.

Tyt matematik özel ders verdiğimiz öğrencilerimize Matematik ve Geometri sorularına nasıl yaklaşacağını gösterir bir ders notu vermekteyiz.

Tyt matematik özel ders öğrencilerimize sınavın tüm konu listesini yapıp kalan haftalara dağıtarak bir konu tablosu yapmaktayız ve bir nüshası öğrencimizde kalmaktadır. Öğrenci de öğretmen de o hafta hangi konu anlatılacağını bilir ve diziplinli olarak dersler planlanır. Konuların yetişmeme sorunu ortadan kalkar.tyt-matematik-ozel-ders

Tyt matematik özel dersimizde amacımız öğrencimize sınava girmeden önce sınav sorusuna benzer soruları göstermektir ki sınavda o el pratikliğini kullanarak hem zamana ve hem de bilgiyi kullanmayı hızlı yapabilsin.

Tyt matematik özel dersimizi anlatıığımız bir çok yer vardır. İsterseniz dersinizi evinizde daha rahat olabileceğinizi düşünerek evinizde de alabilirsiniz. Herhangi bir ücret farkı yansıtılmamaktadır.

Matematik Özel ders ders yeri

Matematik Özel ders ders yeri

İlk görüşme dersimizde kendimizi size tanıtmak amaçlı belgelerimizi göstermekteyiz.

Öğrencimizin seviyesini, el pratikliğini, sorulara yaklaşımını, eksik kaldığı konulaı, hangi konuları bilip bilmediğini, konuları öğrenirken yüzeysel mi yok sa can alıcı noktaları ile mi öğrenmiş ölçmekteyiz.

Tyt matematik özel dersimizde size özel ders notlarımızı föyler halinde vereceğiz. Bu her bir konu föyünde özenli konu anlatımı, basit orta zor sorular, deneme sınavlarından alınmış sorular, ösym ve meb’nin tüm yaptığı sınavlarda o konu ile ilgili püf noktalı olarak düşündüğü ve sorduğu sorular ve ödev soruları bulunmaktadır.matematik-ozel-ders-notlari

19 yıldır dershane ve özel ders tecrübesine sahibiz.

 tyt-matematik-ozel-ders

Tyt matematik özel dersimizde konuyu bitirdikten sonra konuyu özetleyici kavram haritaları yaparak soru çözümlerinde bu kavram haritaları bize ışık tutmaktadır.tyt-matematik-ozel-ders

Öğrencilerimize verdiğimiz ödevleri whatsapp üzerinden çözülüp çözülmediğini kontrol amaçlı takip ederiz.

Özellikle hafta sonları 5 saat süren matematik kamplarımız sayesinde öğrenciler öğretmenler eşliğinde ssorular çözer ve ders çalışmaları sağlanır.

Online matematik testlerimiz ile farklı sorular görme şansına sahiptirler.

Online video dersler ile konuarı tekrar tekrar dinleyebilirler

Tyt matematik özel ders öğrencilerimiz Türkiye’nin nereinde olursa olsun bizden uzaktan eğitim alabilirler.

Türkiye çapında Whatsapp Matematik Soru Çözüm grubumuz sayesinde çözülmeyen sorularınız kalmayacak. 5 Öğretmen arkadaşınıs sorularınızı çözmek için grubumuzda görev almaktadırlar.tyt-matematik-ozel-ders

Başarı Garantisi İle Tyt’de Başarılı Olmak

Öğrencilerin başarısızlığından sadece onları suçlamak da aslında pek doğru değildir. Çünkü eğitim sistmeminiz içerisinde de bir takım yanlışlıklar yok. Bunun yanında başarısız öğretmenleri de ilave etmek yerinde olabilir. Örenek vermek gerekirse, müfredatta çok ağır konuların  bulunduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle öğrenci bu konuyu kavramakta zorluk çekebilir ve bu konu diğer konularla da bağlantılı olabilir. Öğretmen ise hazırlanan yıllık plana göre hareket ettiği için sınavda öğrencinin notunu verir ve devam eder. Konunun kavranılıp kavranılmadığı da üzülerek söylüyorum ki bazı öğretmenler tarafından önemsenmeyebiliyor. Sonuç olarak başarısızlık, ve öğrenilmesi gereken ancak öğrenilmeyen bir konu öğrencinin omuzlarında kalıyor. Tyt matematik özel ders ile müfredattaki diğer konu da bir önceki konu ile bağlantılı olduğu için o konu da kavranamadan geçiliyor ve bu zincirleme bir reaksiyon olarak devam edip, gidiyor. Öğrencinin bilincinde ise, matematik zor derstir, inancı bir miras halinde yer ediniyor.

Şunun bilincinde olmalısın ki, bu mirası taşımak gibi bir zorunluluğun kesinlikle yoktur. Tabuları yıkmanın zamanı geldi. İşin uzmanı, on yedi yıllı özel ders tecrübesi olan, başarısı belgeli, Yalçın Algan sana Tyt matematik özel ders ile matematiği en temelinden öğretecek. Ve kademe kademe ilerleyerek matematik kalesini dikecek.İnanmak, niyet etmek, eyleme geçmek ve eylemi devam ettirmektir.

Tyt matematik özel derste tavsiye edeceğim en önemli nokta ilköğretim ikinci kademe (6.7.8.sınıf) matematiğini iyi bilip bilmedikleri dir. Eğer bu konular bilinmeden lise müfredatı çalışılmaya başlanırsa yapı taşları eksik olmuş ve konular iyi öğrenilmemiş ve sorular çözülememiş olur. Buradan hareketle matematik dersinin öncelikle öğretmenlerden ileri giderek çalışılmasının uygun olmadığı kanaatindeyim. Konular derslerde iyi dinlendikten sonra mutlaka günü gününe tekrar edilmeli ve tekrarlar önemsenmelidir. Farklı tarzlarda konu anlatımlarını görmek için farklı kaynaklardan öğretmenle işlenen konular takip edilmeli ve bolca soru çözülmelidir. Örnek sorulara, çözümlü örnekler takip edilmelidir. Görüntülü yayınlardan faydalanılmalı beklide ders birkaç kez dinlenilebilmelidir.

a) Konuları anlayamıyorum, işlem hataları yapıyorum.

Matematiğin temel kavramlarını bilemeyen öğrencilerin matematikte konuları iyi öğrenmeleri ve yeni konu öğrenmeleri oldukça zordur.

Matematikçilere bu konulara nedir diye sorduğunuzda karşınıza çıkacak cevaplar aşağıdaki gibidir.

Rasyonel sayılar ve işlemler, üslü ve köklü sayılar, çarpanlara ayırma ve özdeşlikler.

b) İyi işlem yeteneğim var, fakat konu eksiklerim var.

İyi işlem yeteneği olan öğrencilerimiz şunu bilmelidirler.

Bu yetenekleriyle rahatlıkla yeni konu öğrenebilirler konulara korkmadan çekinmeden yaklaşmalı ve anlamaya çalışmalıdırlar.

Önce hiç bilmediğiniz konulardan başlamak yerine, az bildiği konuları biliyor hale gelmek gerekecektir.

O konu ile ilgili artık bu konuyu az biliyorum demeden biliyorum demelerini sağlamak gerekecektir.

Sonuç olarak diyebiliriz ki önce eksiklerimizi giderelim sonra yeni konuları öğrenmeye çalıalım.

c) Konuları iyi biliyorum fakat işlem hatalarım çok.

Konuları biliyor olmanız matematiğe karşı bir yeteneğinizin var olduğunu gösterir.

İşlem hatalarını gidermenin en güzel çözümü bolca soru çözmektir.

Ne kadar farklı kaynaktan soru çözerseniz o kadar çok soru çeşidi görmüş olursunuz ve artık daha az işlem hatası yaparsınız.

d) İşlem ve konularla alakalı problemim yok ancak çok yanlışım çıkıyor.

Soru çözmekte acele etmeyin soruyu çözmeye başlamadan önce mutlaka anlamaya çalışın ve soru çözerken dikkatinizi toplamaya çalışın ve soru çözme işini önemseyin.

Nasıl olsa yaparım diye bakmayın. Dağınık çalışma yerine daha disiplinli bir çalışma sistematiği belirleyin ve mutlaka ona uymaya çalışın.

e) Matematiğim iyi ve geliştirmek istiyorum.

Daha fazla matematiğinizi geliştirmenin yolu farklı kaynakları taramak ve branş öğretmenlerinden matematik adına kendini geliştirmek için tavsiye alınız.

Belki TÜBİTAK sorularına bakabilirsiniz.

Profesyonel Matematik özel ders öğretmeni

Kendi evinizde rahat edebileceğinizi düşündük ve ek ücret talep etmeden biz size gelelim istedim.

Ulaşım ve esnasındaki etkenler öğrenciye zaman kaybettirmemesi ve dikkatinin dağılmaması için böyle bir şey düşündük.

Başarı bir disiplin işidir. Yöntemlerimizi eksiksiz uygulamayı taahhüt eden, öğrenci ve velilerimizle çalışıyoruz.

“Bana söylersen unutabilirim, gösterirsen anımsayabilirim, ama beni de katarsan, anlarım.” Unutulmamaktadır ki öğrencilerimizin başarısı için veli öğretmen ortak çalışmasının büyük
bir önemi vardır

Neden Tyt Matematik Özel Dersi ihtiyacı demeyin işte sebepleri;

• Öğrenciniz kalabalık sınıf ortamlarında kayboluyorsa,
• Öğretmenlerin anlattıklarını anlamıyorsa nedeni o konuya bakış açısında gizli,
• Okulda veya kursta anlamadığı konuları öğretmenine sormuyorsa ya da soramıyorsa,
• Ders çalışmayı sevmiyorsa yani nereden başlayacağını bilmiyorsa,
• Okuldaki ve Dershanedeki konularda konu biriktirdiyse konularında geri kaldıysa,
• Sınavlardan zayıf not aldıysa,
• Temel eksikliği nedeniyle yeni konuları öğrenemiyorsa,
• Puanları düşmeye başladıysa,
tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Matematik Özel Ders ile takviye etmenizi öneririz.
Lütfen bize ulaşın, size ne kadar ayrıcalıklı olduğunuzu hissettirelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
İLETİŞİM