Tyt ve Yks Matematik Özel Ders ilk görüşmemizde öğrencimizin matematik seviyesini ölçmekteyiz. Kendi durumunu görmesi açısından bunu yapmaktayız. Seviye ve en iyi öğretim modeli tespit edildikten sonra Tyt ve Yks sınavı ile ilgili sınav tarihine kadar haftalar hesaplanır, Sınav analizi, çalışma planı yaparız. Temel Matematik, Problemler, Geometri, Tablo grafik ve Sayısal mantık konuları bu haftalık tabloya yerleştirilerek bir yol haritası oluşturulur. Tyt ve Yks sınavına girecek öğrencimize tüm Tyt ve Yks Matematik sınav sorularını yayınlanan ve yayınlanmayan en son Tyt ve Yks Matematik sınav sorularını gösteriyoruz ve yorumluyoruz.

Öğrencimize bir seviye ölçme testi uygulayıp onunla karşılıklı sorular çözmeye çalışırız. Biz bu çalışmayı yaparken hem kendisinin hangi seviyede olduğunu görmesini salıyoruz hem de öğrencimize uygun en iyi öğrenme modelini ve nasıl bir özel ders alması gerektiğini anlatırız.

Tyt Yks Matematik Özel Ders görüşmemizde size Kpss sınav ile ilgili sınav tarihi, kalan haftalar, kaç hafta ders çalışabiliriz, kaç hafta soru çözümü ve deneme çalışması yapabileceğimiz hakkında bilgi verilecektir. İlk görüşmemizde ayrıca Tyt Matematik sınavına girecek öğrencimize tüm kpss matematik sınav sorularını gösteriyoruz ve yorumluyoruz. Öğrencimize bir seviye ölçme testi uygulayıp onunla karşılıklı sorular çözmeye çalışırız. Biz bu çalışmayı yaparken hem kendisinin hangi seviyede olduğunu görmesini salıyoruz hem de öğrencimize uygun en iyi öğrenme modelini ve nasıl bir özel ders alması gerektiğini anlatırız.

Tyt sınavı içeriği, Kpss Matematik 5 bölümden oluşmaktadır. Temel Matematik Problemler Geometri Tablo Grafik ve Sayısal Mantık alanlarıdır.

Matematik Çalışma Yerimiz, ister evinizde, ister kızılayda kendi ofisimizde özel derslerimizi yapabiliriz.

Özel çalışma programı, Sınav konularını kalan haftalara bölüyoruz. Bu konu tablosundan öğrencimize de vermekteyiz. Öğrencimizde haftalık bu hafta hangi konulara çalışılacağını, soru çözeceğini bilecektir. Öğretmen de ne anlatacağını bilmektedir.

Ders Notlarımızda, Test tekniği ve uygulamaları, özel anlatımlar, özel kısa yollar, pratik çözümler, çözümlü soruları, kurgulayıcı soru tipleri, düşündüren soru tipleri, akıl yürütmeye dayalı sorular, mantıksal akıl yürütme soruları, muhakeme gücünü ölçme, analitik düşünceye dayalı sorular, sorgulamaya dayalı sorular, Sayısal Mantık, ödev testleri, sınav soruları, deneme soruları, hızlı soru çözüm teknikleri, yeni nesil sorular, günlük hayat problemleri, nokta atış soruları, konu çalışma soruları, uzun metinli sorular, güncel hayat problemleri, işlem hatalarını giderici temellendirme soruları, geometrik zeka, görsel Hafıza, ödevlendirme, sıfırlama tekniği, düşündüren kurgulatan sorular, işlem hatalarını ortaya çıkartan, işlem yeteneğini ölçen sorular,  formül çıkartma, yorumlama, tanımlama, geometrik düşünebilme, matematik diline çevirebilme, küçük örnek kurabilme, Şeklllerin geometrik yapısını anlayabilmesini sağlayan sorular, Sadeleştirme yapabilen, el pratiğini hızlandıran sorular, Yılların tecrübesi ile öğrencilerimizin takıldıgı basit soruları not ettiğim püf noktalı sorular, konu ile ilgili ÖSYM nin Tyt, Yks, Ales, Dgs, Kpss, Pmyo, Sat, Ib, Pısa sınav soruları, piyasada satılan yayınlardan seçme sorular, konu anlatımları, yılların tecrübesi ile hazırlanmış ders notlarımız ile öğrencinizi başarıya taşımaktadır.

Ek iş değil tek iş, 18 Yıllık Dershane ve Özel Ders tecrübesine sahip Yalçın ALGAN son beş yıldır sadece Özel ders vermekteyiz. Belgeli Yaşam ve Profesyonel Öğrenci koçu, Öğretmenlik sertifikası ile Yükseklisans ve Matematik Lisans Diplomamızı ilk görüşmemizde size göstermekteyiz. Çünkü bu konuda bir çok Matematik öğretmeni olmayan, tecrübesiz, diplomasız özel ders vermeye çalışan, ek iş olarak matematik özel ders vermek isteyen şahıslar vardır. Paranızı ve geleceğinizi riske atmayınız. Yıl içinde sadece 16 tane öğrencimiz olur. Sadece Özel ders öğrencilerimiz ile ilgilenmekte onların başarmaları için tüm enerjimi harcarım. Açı Dershaneleri, Final Dershaneleri, Sınav Dershaneleri, Çözüm Dershaneleri, Odtülüler Dershanesi, Ödül Dershaneleri başta gelmek üzere 18 yıldır dershanelerde çalıştım.

Matematik Watshapp grubumuz, Öğrencilerimiz yapamadığı sorularda takılmamaları için Matematik Whatsapp soru çözüm grubuna ekliyoruz ve soru sormalarını sağlıyoruz.

Yks Sınav Soruları,  Ösym’nin yayınladığı sınav soruları ve en son yapılan yayınlanmayan Kpss sınav sorularının yanında Ales, Dgs sınav sorularını da incelemekteyiz.

Öğrencimizenasıl ders çalışması gerektiği hakkında tavsiyeler ve ödevlendirme çalışmaları yapmaktayız.

Temel Matematik Testinde; sayısal alanlardaki yeterlilikler esaslı, diğer fen bilimleri dersleriyle de ilişkili olarak temel matematik ve bilim kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapma, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerileri ölçülecektir.

Özetle, bilgiyi ezberlemeye dayalı bir çerçeveden uzaklaşıp ölçmede muhakeme, anlama ve çıkarımda bulunma evresine geçmek istiyoruz.

Sınavlara hazırlıkta en önemli nokta olan disiplinli çalışmak Tyt sınavında da kritik noktalardan biridir. Sınava hazırlıkta yapılan hataların başında öğrencilerin çalıştıklarını zannetmeleri ya da kendilerini kandırmalarıdır. Düzenli, disiplinli çalışma kadar aktif ve verimli çalışmakta oldukça önemlidir. Tyt matematik özel ders ile öğrencilerin verimli ve aktif çalışma geçirmeleri hedeflenmektedir. Tyt sınavına hazırlıkta bireysel olarak da çalışma yapmak mümkündür. Ancak öğrencinin kendisine sınav güveninin gelmesi, verimli ve düzenli çalışma programları oluşturmasında profesyonel destekler iyi yardımcılardır. Tyt matematik özel dersleri ile alanında uzman hocalarımız öğrencilerin eksik ya da zayıf oldukları noktalara yoğunlaşarak o noktalarda daha iyi olmalarını hedeflemektedir. Her branş için önemli bir yeri olan bilginin Matematik içinde önemi oldukça fazladır. Tüm bunların yanı sıra sınavlarda öğrencilerin yaşadıkları en büyük problemlerin başında tecrübesiz olmaları ve yapılan heyecanlar gelmektedir. Eğitimin yanı sıra yapılacak olan sınav için gerekli psikolojik çalışmalar ile öğrencinin güveni büyük ölçüde artmaktadır. Tyt matematik özel derslerinde disiplin, farkındalık, azim ve güven önemli parametreler arasında yer almaktadır. Kendine güvenen, disiplinli bir şekilde verimli ders çalışan, durumunun ve önündeki sınavın ciddiyetinin farkında olan azim içerisinde çalışan öğrencilerin hayallerindeki okullara yerleşmeleri ve sınavda başarılı olmaları garanti sonuçlardır. Altın değerindeki bu parametrelerin uygulanması en az öğrenilecek olan bilgiler kadar değerli ve önemlidir.

Her yıl on binlerce öğrencinin mezun olduğu ve milyonlarca kişi ile yarışılan bu maratonda iyi puan almak çoğu zaman yeterli bir parametre olarak görülmemektedir. Alanına göre sınavda çok iyi bir puan alabilmek için mutlaka düzenli ve sürekli bir çalışma programı gerekmektedir. Bu sınavda başarı için mutlaka sıkı bir çalışma yapılmalıdır. Çalışmaları bireysel ya da Yks Matematik Özel Ders ile gerçekleştirilebilir. Sınavın gerçekleştirileceği zaman kadar olan sürenin maksimum verimlilikle geçirilmesi önemli hususlar arasındadır. Matematik branşında konu çalışmaları mutlaka haziran ayına kadar bitirilmiş olmalıdır. Sınava kadar kalan süre içerisinde de konu tekrar soruları ve pekiştirme soruları yapılmalıdır. Yks Matematik Özel Ders ile tüm çalışmalarınızda alanlarında uzman hocalarla en zayıf olunan nokta üzerinde profesyonel bir çalışma ile sınava hazırlık süreci gerçekleştirilir. Bilgi Matematik için önemli bir parametredir. Ancak bilgiyle paralel olarak Yks sınavında tecrübede belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır. Öğrencilerin Yks Matematik Özel Derslerinde yaptıkları en büyük hatalar arasında çabuk pes etmeleri gelmektedir. Çaresizliğe kapılmak ve çabalamadan pes etmek Yks sınavı için en büyük tehlikelerin başında gelmektedir. Uzman hocalarımızın vermiş olduğu dersler sonucunda bilgi bakımından kazanılan donanımın yanı sıra öğrencilerin özgüven ve inançları da büyük ölçüde artış göstermektedir. Yks sınavına hazırlıkta ve hayallerinizdeki üniversitelere gitmekte en önemli unsurlardan ikisinin sabır ve zaman olduğu unutulmamalıdır.

Belgeli yaşam koçu

Belgeli profesyonel öğrenci koçu

Matematik öğretmeni Yalçın algan

Özel ders iletişim : 0532 664 85 61 Ankara

Yorum yapın