Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders

5 Nisan 2020 tarihinde oluşturuldu.
Matematik Özel Ders

Değişen sınav formatı ve yeni nesil sorular bize Matematik özel ders almaya zorlamaktadır. Soruları çözmek için yüksek konsantrasyon, rahat soru sorabilme, İhtiyaca göre ders, İstediğiniz zaman diliminde ders imkanı, sorumluluk duygusu, öz güven, derse olan ilginin artması, matematik dersine karşı olan ön yargının azalması bizi matematik özel ders almaya zorlar.

Ücretsiz ilk görüşme dersimizde; öncelikle 20 Yıla yakın Dershane ve Özel Ders tecrübemiz ile Özel Dersimizi Tek iş olarak yapmaktayız. Mesai bitince hemen özel derse koşmuyoruz. Hazırlıksız ve ders notumuz olmadan özel dersimize girmiyoruz. Dersimizi hiç kimse bölmez. Dilerseniz evinizin rahatlığında ders anlatabiliriz. Hem öğrenci daha rahat olur, hem de daha uzun süre ders çalışabiliriz. Örneğin sizinle 2 saat üzerinden anlaşırız dersimizi 3 saat yaparız 2 saatten sonrası bizden hediye olur. Kendimizi size tanıtmak amaçlı belgelerimizi göstermekteyiz. Öğrencimizin seviyesini, el pratikliğini, sorulara yaklaşımını, eksik kaldığı konuları, hangi konuları bilip bilmediğini, konuları öğrenirken yüzeysel mi yok sa can alıcı noktaları ile mi öğrenmiş ölçmekteyiz.

20 yıl Dershane ve Matematik özel ders tecrübesine sahibiz. Hangi öğrenci nerede takılır, sorulardaki püf nokta nedir bunları biliriz. Öğrencilerimizin de bu noktalarda takılacağını düşünmekteyiz. Özel ders verdiğimiz öğrencilerimize Matematik ve Geometri sorularına nasıl yaklaşacağını gösterir bir ders notu vermekteyiz. Özel ders öğrencilerimize sınavın tüm konu listesini yapıp kalan haftalara dağıtarak bir konu tablosu yapmaktayız ve bir nüshası öğrencimizde kalmaktadır. Öğrenci de öğretmen de o hafta hangi konu anlatılacağını bilir ve disiplinli olarak dersler planlanır. Konuların yetişmeme sorunu ortadan kalkar.

Matematik Özel Dersin Amacı

Matematik Özel dersimizde amacımız öğrencimize sınava girmeden önce sınav sorusuna benzer soruları göstermektir ki sınavda o el pratikliğini kullanarak hem zamana ve hem de bilgiyi kullanmayı hızlı yapabilsin.
Özel dersimizi anlattığımız bir çok yer vardır. İsterseniz dersinizi evinizde daha rahat olabileceğinizi düşünerek evinizde de alabilirsiniz. Herhangi bir ücret farkı yansıtılmamaktadır.

Özel matematik dersimizde size özel ders notlarımızı föyler halinde vereceğiz. Bu her bir konu föyünde özenli konu anlatımı, basit orta zor sorular, deneme sınavlarından alınmış sorular, ösym ve meb’nin tüm yaptığı sınavlarda o konu ile ilgili püf noktalı olarak düşündüğü ve sorduğu sorular ve ödev soruları bulunmaktadır.

Öncelikle Özel matematik dersimizi alacak öğrencinin seviyesinin belirler, konu anlatımı, anlatılan konu ile ilgili bol soru çözümü, ev ödevi, whatsapp üzerinden anlamadığı yerleri sorma, matematik koçluğu ve çalışma stratejileri hakkında bilgilendirmek, ders çalışma planı yapmak, veliyi bilgilendirmek, ders anlatım föylerini hazırlayıp konu anlatımında kullanmak, kaynak sağlamak görevlerini de üstlenmektedir.

Neden matematik özel ders, öğrencimizin Matematik bilgisini ölçer, kendisini tanımasını dolayısıyla bizim onun matematik temelini ölçmemiz gerçekleşir. Süre gözetmeksizin, öğrencimizin de zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. İster evinizde ister. Kızılay’da mini kütüphanemizde Birebir özel dersler vermekteyiz. Öğrencimize gireceği sınav hakkında bilgi verir.

19 yıldır dershane ve özel ders tecrübesine sahibiz. Özel dersimizde konuyu bitirdikten sonra konuyu özetleyici kavram haritaları yaparak soru çözümlerinde bu kavram haritaları bize ışık tutmaktadır. Öğrencilerimize verdiğimiz ödevleri whatsapp üzerinden çözülüp çözülmediğini kontrol amaçlı takip ederiz. Özellikle hafta sonları 5 saat süren matematik kamplarımız sayesinde öğrenciler öğretmenler eşliğinde sorular çözer ve ders çalışmaları sağlanır.

Türkiye çapında Whatsapp Matematik Soru Çözüm grubumuz sayesinde çözülmeyen sorularınız kalmayacak. Öğrencimiz bize WatshApp tan 7 gün 24 saat soru sorabilir. Matematik ve Geometri sorularına yaklaşım tekniklerini, ne sorulursa ne yapılmalı diye not aldığımız tecrübemizi bir kitapçık haline dönüştürdük. Bunu öğrencimiz ile paylaşıyoruz. Dersi öğrencinin en rahat yorumlayabildiği öğretim metodunu uygulayarak en iyi anladığı metod ile dersimizi anlatmayı sürdürürüz.

Neden Matematik Özel Ders

Matematik Özel dersinizi evinizde ya da ofisimizde alabilirsiniz. Özel ders kalabalık olmayan nezih bir ortamda alınmalıdır çünkü zaman sadece ona ait olmalıdır. Özel ders öğrenci merkezlidir.

Neden matematik özel ders, öğrencimizin hedefine ulaşması için ne kadar net yapması gerektiğini, günde kaç saat ders çalışması gerektiği hakkında tablomuzu anlatırız. Haftalık çalışma planı yapmasına yardımcı oluyoruz. Çünkü öğrenci de öğretmen de anlatılacak konuyu önceden bilmesi ve hazırlıklı olması başarı için ön şarttır.

Neden matematik özel ders, tüm konuları Sınav tarihine kadar olan haftalara böleriz ve konu dağılım tablosunu gösterir. Öğrencimizin girecek olduğu sınavın tüm yıl yıl Tüm ÖSYM sorularını öğrenciye verir. Matematik Geometri sorularına yaklaşım tekniklerini anlatırız, sorulara yaklaşım teknikleri ile ilgili notların yazılı olduğu kağıdı öğrencimize veririz. öğrencimiz soru çözerken bu kağıttan yardım alır.

Öğrencimiz ÖSYM ve MEB in tüm sınavlarda çıkan sorularını konularına göre düzenlenmiş halini çözer. Yıllarca edindiğimiz tecrübe ile her deneme sınavından sonra öğrencilerimizin yaptığı hataları not ettik ve öğrencimizin de bu hataları yapmaması için onu bilgilendirir ve takibini yaparız.

Ders işlerken önemli bulduğumuz noktaları bir formül kağıdına not ederiz, kavram haritaları oluştururuz. Çünkü öğrenci tüm föyü tekrar tekrar etmektense kavram haritasına bakarak ta daha hızlı yol alabilir, sorulara yaklaşabilir. Öğrenciye nasıl ders çalışması gerektiğini anlatarak yapılması gerekenleri kağıda beraber not eder takibini yaparız.

Öğrencinin kendini tanıması ve zamanı en güzel şekilde kullanması için doldurulması gereken bir anket uygulayarak boş zamanlarını tespit ederiz. Daha fazla ders çalışabilecek zaman ayarlaması yapılabilir. Öğrencimize piyasadaki kaynaklarda kolay Orta ve Zor kaynak önerisi yapılarak ödevlendirme yapılır, çözemediği soruların üzerinde neden çözülemediği ve eksik olan yorumun ne olduğu anlatılır.

ÖSYM ve MEB in yapmış olduğu tüm sınavların sorularını konularına göre düzenledim ve bir çok elit kaynaklardan özel soruları konu anlatımları ve kısayolları bir araya toplayarak bir konu anlatım föyü oluşturdum. Yılların tecrübesini de katarak başarıyı yakalamamız için her şeyi düşündüm. Yalçın Algan olarak biz 18 yıldır dershane ve özel ders tecrübesine sahip bir öğretmenim. Son 4 yıldır sadece matematik özel ders vermekteyim. Sadece özel ders öğrencilerimin başarılı olması için uğraşmaktayım.

Matematik Özel Ders 1